Mały samochód miejski – tani, wygodny, bezpieczny

Samochód miejski to pojazd do zadań specjalnych. Powinien poruszać się po zatłoczonych ulicach nie tylko sprawnie, ale i z użyciem jak najmniejszej ilości paliwa. Oszczędne auto sprawia, że zmotoryzowani nie muszą się obawiać o swój budżet domowy. Co więcej, dzięki małemu samochodowi miejskiemu mogą zaparkować tam, gdzie nie mieszczą się inne osobówki.

Mały samochód miejski – tani, wygodny, bezpieczny
Źródło zdjęć: © iStock.com

Jakie są zalety małego samochodu miejskiego?

Mały samochód miejski jest sojusznikiem mieszkańców tętniących życiem aglomeracji. Nie chroni co prawda przed korkami, w których codziennie spędza się poranki i popołudnia, ale potrafi znacznie skrócić czas poszukiwania miejsca parkingowego i zmniejszyć ryzyko zarysowań podczas manewrowania. Nowoczesne małe auta prawie nie ustępują większym samochodom, jeśli chodzi o komfort jazdy. Popularne modele są skonstruowane tak, by odpowiadać na potrzeby użytkowników przestrzeni miejskiej. Mają wygodne fotele oraz pojemne bagażniki. Rzadko się psują, mimo że ich wyposażenie jest w dużym stopniu zautomatyzowane. O niezawodności takich samochodów świadczy fakt, że przez wiele lat utrzymują się w czołówce najchętniej kupowanych aut miejskich.

Mały samochód dla dziewczyny – niedrogie modele miejskie

Mały samochód miejski to idealny środek transportu dla dziewczyny. Panie cenią sobie przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy, kompaktowe rozmiary oraz intuicyjne rozwiązania, dlatego wśród wybieranych przez nie modeli znajdują się:

  • Honda Civic VII. Samochód ten wyróżnia się bardzo solidną konstrukcją. Ma przestronne wnętrze i bagażnik o pojemności 370 litrów. Odbiega od innych modeli japońskiego producenta ze względu na położenie skrzyni biegów, która znajduje się nie w podłodze, lecz w konsoli centralnej. Niewątpliwą zaletą Hondy Civic VII jest bezawaryjny silnik.
  • Toyota Yaris I. Kolejne japońskie auto to lider z 2000 roku. Do dziś cieszy się świetną opinią, ponieważ ma bardzo dobry układ hamulcowy. Kierowca bez problemu wyczuwa gabaryty samochodu, a położenie fotela kierowcy sprzyja widoczności na drodze.
  • Ford Fusion. Auto zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 2001 roku. Jako mały samochód miejski sprawdza się idealnie dzięki trwałemu silnikowi benzynowemu, twardemu zawieszeniu i obszernemu wnętrzu. Wyposażenie Forda Fusion jest dość bogate. W samochodzie znajdują się przednie i boczne poduszki powietrzne, podgrzewane lusterka oraz system ABS.
  • Seat Ibiza III. Samochód jest bardzo popularnym przedstawicielem segmentu B. Występuje w wersji z nadwoziem trzy- i pięciodrzwiowym. Auto wyróżnia się sportowym charakterem, z którym korespondują dynamiczna karoseria oraz deska rozdzielcza z tarczami zegarów umieszczonymi w charakterystycznych tubach. Ponadto Seat Ibiza III jest wyposażony w jednostki napędowe gwarantujące świetne osiągi.
  • Skoda Fabia II. Auto czeskiej produkcji również zdobyło bardzo silną pozycję wśród budżetowych samochodów miejskich. Kojarzy się przede wszystkim z solidnością. Dzięki prostej konstrukcji generuje bardzo niskie koszty serwisowe. Dużym atutem Skody Fabii II jest świetne zabezpieczenie antykorozyjne. Dobre własności jezdne, spory bagażnik i przystępna cena sprawiają, że znajduje się w czołówce małych samochodów dla dziewczyny.

Wszystkie te auta miejskie w dobrym stanie i z małym przebiegiem można kupić na rynku wtórnym w cenie do 15 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)