UrodaManicure na lato 2018. Najnowsze trendy

Manicure na lato 2018. Najnowsze trendy

Manicure na lato 2018. Najnowsze trendy
Źródło zdjęć: © iStock.com | ninamalyna
Sylwia Ścibak
25.05.2018 14:24

Trendy w stylizacji paznokci są w tym sezonie dość zróżnicowane, więc każda z nas na pewno znajdzie coś dla siebie. Prócz przyciągającego uwagę manicure'u w mocnych barwach stawia się także na minimalistyczne wzorki oraz naturalne kolory. Sprawdź tegoroczne hity.

Wyraziste i stonowane

Lato kojarzy nam się ze słońcem, ciepłym piaskiem i błękitnym morzem, dlatego manicure w jasnych, wyrazistych barwach jest w tym sezonie jak najbardziej trendy. Warto więc zaopatrzyć się w lakiery, które zapewnią paznokciom niesamowity połysk i przyciągną wzrok. Mocna czerwień, żółć, pomarańcz czy neonowy róż to najlepsze wybory.

Jeśli jednak nie przepadasz za mocnymi kolorami (zresztą nie zawsze wypada takowe nosić), wybierz manicure w kolorze nude lub postaw na totalną naturalność. Pamiętaj jednak, że paznokcie w wersji sauté muszą być zadbane, dlatego warto stosować różne preparaty pielęgnacyjne, czyli olejki, bazy lub balsamy. Jeśli twoje paznokcie potrzebują regeneracji, możesz wypróbować manicure japoński, który świetnie sprawdza się w przypadku zniszczonych płytek.

Połysk i delikatne wzory

Jeśli jesteś znudzona jednolitym manicurem, możesz skusić się na wzorki. Tego lata nosimy geometryczne desenie, delikatne kwiaty lub malarskie, abstrakcyjne zdobienia inspirowane sztuką współczesną. Nie muszą to być harmonijne wzory malowane od linijki. Artystyczne szaleństwo jest wręcz wskazane.

Nie rezygnuj też z połysku, który najczęściej pojawia się na paznokciach w okresie karnawału. Lakier z brokatem lub metalicznym połyskiem to must have tegorocznego lata.

Obraz
© Fotolia