Trwa ładowanie...
d3o3jxg

Martyna Wojciechowska ostrzega przed podbojem kosmosu

Martyna Wojciechowska, jak miliony ludzi na świecie, oglądała pierwszy od 9 lat start amerykańskiej rakiety. Jednak dziennikarka w wyczynie NASA i Elona Muska widzi też zagrożenia, a przynajmniej – gorzką prawdę, o czym napisała na Instagramie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Martyna Wojciechowska ostrożnie o podboju kosmosu
Martyna Wojciechowska ostrożnie o podboju kosmosu (ons)
d3o3jxg

Martyna Wojciechowska skomentowała start rakiety kosmicznej Falcon 9 SpaceX. Rakieta wyniosła na orbitę kapsułę kosmiczną Dragon z dwoma amerykańskimi astronautami na pokładzie. Ostatnie takie wydarzenie na Przylądku Canaveral na Florydzie miało miejsce dziewięć lat temu.

Martyna Wojciechowska o starcie rakiety Falcon 9

Od tego czasu nasza wiedza o świecie zdecydowanie się pogłębiła. Ale czy oznacza to, że nauczyliśmy się żyć na Ziemi? Martyna Wojciechowska ma wątpliwości. Na Instagramie opublikowała zdjęcie kosmicznej rakiety stworzonej przez NASA i Elona Muska. Ale zamiast huraoptymizmu i opowieści o bohaterskich wyczynach, podróżniczka zachowuje ostrożność. Żeby nie powiedzieć – sceptycyzm.

d3o3jxg

"Nie nauczyliśmy się jak żyć tu, na Ziemi, ale koniecznie chcemy podbijać kosmos. Ciekawość to pierwszy stopień do... wszystkiego", napisała na Instagramie Martyna Wojciechowska sugerując, że kosmiczne plany Amerykanów mogą być zarówno wielką szansą, jak i wielkim zagrożeniem. Ambiwalentna postawa Wojciechowskiej nie powinna zaskakiwać, patrząc na sytuację na świecie.

Z drugiej strony, odkrywanie tego, co niedostępne, podejmowanie wyzwań, ryzyko to kwintesencja życia Martyny Wojciechowskiej, która jak nikt inny rozumie astronautów marzących o podboju kosmosu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o3jxg

Podziel się opinią

Share
d3o3jxg
d3o3jxg