UrodaMasaż gorącymi kamieniami - sposób na relaks

Masaż gorącymi kamieniami - sposób na relaks

Masaż gorącymi kamieniami - sposób na relaks
Źródło zdjęć: © WP.PL
16.08.2018 19:57, aktualizacja: 10.03.2019 13:37

Masaż gorącymi kamieniami jest polecany w szczególności osobom, które zmagają się z bólami mięśniowymi i drętwieniem kończyn. To także dobry sposób na relaks po całym dniu pracy. Do tego typu masażu wykorzystuje się kamienie czarne (bazaltowe) lub kamienie białe (marmurowe).

Masaż gorącymi kamieniami - na czym polega?

Masaż kamieniami jest relaksującym i uzdrawiającym zabiegiem wywodzącym się z Dalekiego Wschodu. Pierwsze masaże przy użyciu kamieni wykonywano najprawdopodobniej już w starożytności. Niektórzy twierdzą nawet, że zabiegi te są znacznie starsze niż akupunktura.

Masaż kamieniami bazuje na teorii przepływu energii przez organizm człowieka. Wedle wierzeń rozpropagowanych na Dalekim Wschodzie człowiek wyposażony jest w czakry - ośrodki energii, które znajdują się w sąsiedztwie gruczołów, wydzielających hormony.

Przy wykonywaniu tego typu masażu bardzo ważne jest rozmieszczenie kamieni na ciele. Powinno się je układać według mapy punktów energetycznych na ciele człowieka, opracowanej przez dawnych medyków chińskich. Wedle dawnych wierzeń ludowych, jeśli w której z czakr zablokowała się energia, to człowiek zaczyna mieć kłopoty emocjonalne i zdrowotne.

Kamienie do masażu

Do masażu kamieniami wykorzystuje się dwa rodzaje kamieni: bazaltowe (kamienie czarne) i marmurowe (kamienie białe). Znacznie powszechniejsze są kamienie bazaltowe. Do wykonania masażu całego ciała potrzeba ich 54. Kamienie te charakteryzują się owalnym kształtem i ciemnoszarą barwą. Co ciekawe, pochodzą one z dna oceanu i są one naturalne gładkie.

Bardzo ważny jest sposób ich przechowywania. Żeby utrzymywały swą naturalną pozytywną energię, należy je przechowywać w wodzie źródlanej lub w soli morskiej. Jest to bardzo ważne, ponieważ substancje te mają właściwości oczyszczające i sprzyjają usuwaniu złej energii. Przed wykonaniem masażu kamienie należy podgrzać do 50 stopni Celsjusza. Dzięki temu pobudzają krążenie krwi, a także odżywiają i dotleniają skórę.

Masaż gorącymi kamieniami - przebieg

Masaż gorącymi kamieniami wykonuje się nago lub w skąpej bieliźnie. Powinien być on wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę, który dokładnie zna mapę energetyczną ciała człowieka. Kamyki układa się na brzuchu, na plecach, wzdłuż kręgosłupa, między palcami dłoni i stóp, a także na policzkach, wzdłuż żuchwy i między brwiami.

Kamienie do masażu zazwyczaj nawilżone są specjalnymi olejami. Podczas wykonywania masażu temperatura delikatnie porusza kamieniami w wyznaczonych miejscach.

Masaż kamieniami polecany jest osobom, które mają problem ze znalezieniem skutecznego sposobu na relaks. To także dobre rozwiązanie dla osób, które nie radzą sobie z sytuacjami stresogennymi. Masaż kamieniami może być pomocny również w przypadku bólów mięśniowych i nadmiernego drętwienia kończyn.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także