Trwa ładowanie...
d2lub52

Masaż bańką chińską. Jak wykonać masaż antycellulitowy w domu?

Masaż bańką chińską w pełni zasłużenie uważany jest za najskuteczniejszy masaż antycellulitowy. Polega on na próżniowym zassaniu skóry i poprawie mikrokrążenia krwi. Masaż ten jest pomocny nie tylko w walce z cellulitem, ale również w modelowaniu sylwetki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masaż bańkami chińskimi to świetny sposób na pozbycie się cellulitu.
Masaż bańkami chińskimi to świetny sposób na pozbycie się cellulitu. (123RF)
d2lub52

Masaż bańką chińską - zalety

Medycyna chińska pełna jest skutecznych, a zarazem niekonwencjonalnych metod leczenia różnych dolegliwości. Masaż bańkami chińskimi jest pomocny w walce z cellulitem, a także w modelowaniu sylwetki i ujędrnianiu skóry.

Wykonuje się go za pomocą małych kubków bambusowych lub szklanych słoiczków. Prymarnie były one wykorzystywane do leczenia dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bólów kręgosłupa i zaburzeń w funkcjonowaniu układu hormonalnego. Masaż bańką chińską polecany jest także osobom, które chcą się zrelaksować po całym dniu ciężkiej pracy.

d2lub52

Masaż bańką chińską krok po kroku

Przed rozpoczęciem masażu bańką chińską należy odpowiednio przygotować skórę. Najlepiej nałożyć na nią oliwkę lub kosmetyk antycellulitowy z kofeiną, algami morskimi i wyciągiem z bluszczu.

Na drugim etapie masażu bardzo ważny jest dobór odpowiednich baniek chińskich do obszaru masowania. Jeśli mamy z tym problem, to warto dobierać wielkość bańki do wielkości swojej dłoni.

d2lub52

W celu prawidłowego wykonania masażu bańką chińską podgrzej każdą z nich w ciepłej wodzie (powinna mieć ona ok. 40 stopni Celsjusza).

Rozpocznij masaż bańkami chińskimi poprzez delikatne przyssanie ich do skóry. W tym celu umieść bańkę w wybranym miejscu i przyciśnij ją do skóry. Co istotne, masaż ten może być bolesny (w szczególności dla osób początkujących).

Masaż bańką chińską najlepiej zacząć od ud — na początku przyciśnij bańkę na udzie (tuż nad kolanem), a następnie przesuwaj ją do pachwiny i ponownie sprowadzaj na dół. Prawidłowo przystawiona bańka powinna powodować lekkie przekrwienie — jeśli pojawią się since to oznacza to, że bańka przyssała się zbyt mocno do skóry.

d2lub52

W celu pozbycia się cellulitu wykonuj masaż bańką chińską przez ok. 30 minut na każdej części ciała. Najlepiej wykonywać masaż techniką ósemek. Aby odessać bańkę, włóż do niej delikatnie najmniejszy palec, po to, by wpuścić do niej powietrze. Nie zaleca się odrywać bańki na siłę.

Podziel się opinią

Share

d2lub52

d2lub52
d2lub52