UrodaMaseczka z węgla aktywnego, czyli jak pozbyć się trądziku domowymi sposobami

Maseczka z węgla aktywnego, czyli jak pozbyć się trądziku domowymi sposobami

Właściwości lecznicze węgla aktywnego są znane od starożytności. Jest stosowany na rany, ale również pomaga w walce z trądzikiem. Czy węgiel aktywny może być remedium na pryszcze i wągry? Przedstawiamy nie tylko sposoby jego wykorzystania, ale również domowe przepisy na maseczkę, dzięki której pozbędziemy się zmian trądzikowych.

Maseczka z węgla aktywnego, czyli jak pozbyć się trądziku domowymi sposobami
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Tatiana Naklicka

01.07.2018 | aktual.: 02.08.2018 13:08

Maseczka z węgla aktywnego — jak działa?

Węgiel aktywowany (leczniczy) zazwyczaj stosujemy na problemy z żołądkiem, w tym biegunkę. Może również być wykorzystywany jako naturalny preparat wybielający zęby. Jednak warto go zastosować również na problemy skórne, w tym największą zmorę, czyli trądzik. Dlaczego?

Węgiel aktywny wysusza skórę, a także wchłania nadmiar sebum. Ma właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Z tego względu znalazł zastosowanie w kosmetykach przeznaczonych do leczenia trądziku.

Maseczki do twarzy z węglem aktywnym są teraz dostępne na WP radarOkazji.

Wchłaniając zanieczyszczenia i brud, węgiel aktywny jest doskonałym remedium na wągry, czyli czarne kropki, które pojawiają się zazwyczaj na nosie, brodzie oraz w okolicach żuchwy.

Domowa maseczka na trądzik z węgla aktywnego — przepisy

Zamiast kupować dermokosmetyki z węglem aktywnym, możemy zrobić w domu maseczkę z węglem. Ponadto jej przygotowanie nie jest czasochłonne.

Dwie lub trzy pastylki węgla aktywnego wystarczy połączyć z gęstym jogurtem naturalnym, a następnie rozgnieść i wymieszać w małej szklance. Powstałą papkę nanosimy na policzek lub brodę i trzymamy przez ok. 10 minut. Jeśli nie wystąpi zaczerwienie lub podrażnienie skóry, możemy zastosować maseczkę na trądzik na całą twarz. Warstwa papki powinna być gruba, aby dokładnie pokryć wszystkie newralgiczne punkty.

Innym sposobem na przygotowanie maseczki węglowej na pryszcze jest wymieszanie dwóch składników — jednej łyżeczki sproszkowanego węgla aktywnego oraz jednej łyżeczki miodu. Mikstura powinna pozostać na twarzy przez co najmniej 10 minut, tak aby składniki wniknęły w skórę. Jej regularne stosowanie przynosi ulgę podrażnionej skórze, która jest rozjaśniona.

A może chcecie zrobić peeling z węgla aktywnego? To doskonały sposób na pozbycie się wągrów oraz redukcję krost. Dwie lub trzy pastylki węgla aktywnego zalewamy łyżeczką przegotowanej wody. Jeśli papka jest zbyt wodnista, można dodać kolejną tabletkę węgla, a także łyżkę jogurtu naturalnego.

Po 20-30 minutach od nałożenia domowej maseczki na wągry, wystarczy delikatnie wymasować twarz. Papkę najlepiej zmywać z twarzy zwilżonym letnią wodą płatkiem kosmetycznym.

Maseczka z węgla aktywnego — jak stosować?

Domowe maseczki z wykorzystaniem węgla aktywnego można nakładać na całą twarz, szyję oraz dekolt 1-2 razy w tygodniu. Na początku warto sprawdzić, jak reaguje nasza skóra, ponieważ węgiel bardzo wysusza skórę.

W tym wypadku będziemy potrzebowali kremu nawilżającego do twarzy. Maseczkę na pryszcze możemy nakładać na wybrane partie twarzy (np. problematyczną strefę "T") codziennie.

Pamiętajmy również, że stosując maseczkę z węgla aktywnego pierwszy raz, możemy ją trzymać na twarzy przez 10 minut. Jeśli próba uczuleniowa wypadła pomyślnie, nakładaną papkę trzymamy do oporu (nawet 30-40 minut).

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)