Trwa ładowanie...

Maturzyści apelują do nauczycieli. "Zawieście strajk"

W całej Polsce na szkolnych murach powiewają fragmenty prześcieradeł z napisem "Strajk Nauczycieli". Choć wiele osób liczyło na to, że do dzisiaj znikną, nikt nie planuje ich zdejmować. Co będzie, jeśli zostaną tam aż do matur?

Maturzyści apelują do nauczycieli. "Zawieście strajk"Źródło: Forum, fot: Sławomir Olzacki
d1kckv4
d1kckv4

Na taką wersję wydarzeń zdecydowanie nie zgadza się kolejne pokolenie maturzystów. Choć młodzież podkreśla, że rozumie walkę podjętą przez nauczycieli, nie mogą pogodzić się z zabraniem im możliwości podejścia do matury.

Jak podkreślają 19-latkowie, ten egzamin jest najważniejszym testem w życiu wielu osób. Podsumowuje dotychczasową edukację i decyduje o tym, jak będą wyglądały ich plany na przyszłość. Maturzyści zarzucają nauczycielom, że ten strajk zamknie im możliwości, przez co nie będą mogli wkroczyć w dorosłe życie.

Choć matury rozpoczynają się 6 maja, istnieje ryzyko, że nauczyciele nie wrócą do tego czasu do pracy. Już w tej chwili pozostawili uczniów samych sobie, na miesiąc przed najważniejszym egzaminem, jaki ich czeka na tym etapie edukacji. W związku z tym, młodzież apeluje do wszystkich o wysyłanie wiadomości do szkół i Związku Nauczycielstwa Polskiego z prośbą o zawieszenie strajku na czas matur.

Zobacz także: Projektuje dla dojrzałych kobiet. Wśród nich jest wiele celebrytek

"Rozumiemy oczywiście walkę, jaką podjęli nauczyciele, jednak nie możemy dopuścić, aby z tego właśnie powodu odebrano nam szansę, jaką jest klasyfikacja i podejście do egzaminu maturalnego" - można przeczytać na stronie oficjalnego wydarzenia na Facebook'u o nazwie "Zawieszenie Strajku Nauczycieli Na Okres Matur 2019".

d1kckv4

"Apelujemy zatem, aby każdy maturzysta (i nie tylko) wysłał poniższą wiadomość do swojej szkoły, oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego o zawieszenie strajku na ten czas" - kontynuują uczniowie.

"Zwracamy się do szanownego państwa z ogromną prośbą. Wiemy, że jako nauczyciele walczycie o godne wynagrodzenie finansowe za trud w przygotowanie nas do dorosłego życia, jednak zamykacie nam również państwo możliwość wkroczenia w nie. Z tego powodu zwracamy się z ogromną prośbą o zawieszenie strajku na czas klasyfikacji klas maturalnych oraz samych egzaminów dojrzałości" - piszą maturzyści.

W mediach społecznościowych, w których na bieżąco zarówno nauczyciele, jak i uczniowie informują o sytuacji, jest wiele komentarzy na temat tego, co obecnie dzieje się w szkołach. Jednak przesłanie tegorocznych maturzystów podsumowuje komentarz jednego z uczniów - po prostu "zawieście strajk".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kckv4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kckv4