Trwa ładowanie...

Meghan Markle wciąż walczy z Associated Newspapers. Odniosła właśnie pierwszy sukces

Meghan Markle kilka miesięcy temu pozwała Associated News. Mowa o dwóch tekstach "Mail on Sunday" i trzech "Mail Online", w których opublikowano treść jej listu do ojca, Thomasa Markle. Teraz odniosła pierwszy sukces w sprawie.
Share
Meghan Markle walczy w sądzie
Meghan Markle walczy w sądzieŹródło: ONS.pl
d1xjv7c

Meghan Markle uważa, że opublikowanie listu było "naruszeniem jej prywatności", natomiast wydawnictwo Associated Newspapers całkowicie zaprzecza zarzutom. Wydawcy twierdzą, że był on już w domenie publicznej po tym, jak pięciu znajomych żony Harry'ego opowiedziało o nim w "People Magazine".

Walka Meghan Markle w sądzie trwa

Prawnicy Meghan Markle wystąpili do sądu z wnioskiem, aby przyjaciele księżnej pozostali anonimowi w ramach postępowania, czemu sprzeciwił się zespół prawników wydawnictwa. Markle podtrzymuje, że jej bliscy udzielili wywiadu bez jej wiedzy i zaprzecza twierdzeniu Associated Newspapers, że "zezwoliła" na opublikowanie artykułu na łamach "People".

d1xjv7c

Sędzia orzekł, że "w interesie wymiaru sprawiedliwości" tożsamość przyjaciół Meghan musi pozostać poufna. "Media niezmiennie utrzymują, że nazwy źródeł nie powinny być ujawniane. W tym przypadku role są odwrócone – media chcą upublicznić nazwiska pięciu źródeł, a strona wnosząca roszczenie chce, aby pozostały one poufne" – mówił.

Następnie zapowiedział, że przygotowania do procesu, który nie ma jeszcze wyznaczonej daty, powinny teraz "posuwać się naprzód w szybszym tempie".

Źródło: "The Sun"

d1xjv7c

Sprawdzam!: iRobot Roomba i7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xjv7c

Podziel się opinią

Share
d1xjv7c
d1xjv7c