Trwa ładowanie...

Meghan urodzi w wieku 37 lat. Nie będzie pierwsza na dworze królewskim

Książę Harry i Meghan Markle ogłosili, że spodziewają się dziecka. Ta informacja budzi duże emocje, również ze względu na wiek księżnej. Ma już 37 lat. Co ciekawe, u Windsorów to nic wyjątkowego.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Księżnej Sussex wypomina się "późny" wiek na pierwszą ciążę
Księżnej Sussex wypomina się "późny" wiek na pierwszą ciążęŹródło: Getty Images
d35gshg

W listopadzie 2017 r. Meghan Markle przestała być zwyczajną kobietą. Przyjmując oświadczyny księcia Harry'ego stała się publiczną własnością, a zwłaszcza jej brzuch. To on przyciągał spojrzenia zawsze, gdy opuszczała bezpieczne pałacowe mury. Zostając księżną w maju 2018 r. miała "już" 36 lat. Jej dziecko przyjdzie na świat, gdy do 38 urodzin zostanie jej parę miesięcy.

Meghan musiała mieć kwestię wieku z tyłu głowy. W trakcie pierwszego telewizyjnego wywiadu podkreślała, że chce być mamą. Dziś wychodzi na to, że starania rozpoczęły się tuż po ślubie. 37 lat nie jest może ostatnim dzwonkiem na ciążę, ale i tak to wciąż dość późno. W nowym raporcie Royal College of Obstetricians and Gynaecologists czytamy, że najlepiej rodzić między 20. a 35. rokiem życia. Im starsza jest przyszła mama, tym większe ryzyko wad płodu. W 2016 r. ponad połowa kobiet z Anglii i Walii rodziła mając około 30 lat. Z drugiej strony Meghan Markle nie jest przeciętną mieszkanką Wysp. Do swojej dyspozycji ma najlepszych lekarzy, dba o siebie uprawiając jogę i zdrowo się odżywia. Książę Harry za to jest najbliżej wieku, w którym mężczyźni zostają dziś ojcami – ma 34 lata. Panowie statystycznie debiutują w tej roli chwilę po przekroczeniu 33. roku życia.

W dniu ogłoszenia królewskiej ciąży czytamy, że Meghan nie ma się jednak czym martwić. Kilka kobiet Windsorów rodziło dzieci później, niż ma rodzić ona. Najstarszą mamą-debiutantką była księżna Alice – ciocia królowej Elżbiety. Jej syn książę William z Gloucester urodził się na tydzień przed jej 40. urodzinami. Drugi, gdy miała 42 lata. W wieku 38 lat pierwsze dziecko powiła księżna Sophie, żona księcia Edwarda. Ich córka Lady Louise Windsor urodziła się przez cesarskie cięcie. Ostatnią "późną" mamą z rodziny jest Lady Nicholas Windsor, wcześniej znana jako księżniczka Paola Doimi de Lupis de Frankopan Šubić Zrinski. Ona również rodziła, mając 38 lat. Jej trzecie dziecko pojawiło się, gdy skończyła 45 lat.

d35gshg

Najmłodszą mama na królewskim dworze była zaś księżna Diana. Miała tylko 20 lat, gdy przywitała księcia Williama. Królowa Elżbieta II rodziła księcia Karola w wieku 22 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d35gshg

Podziel się opinią

Share
d35gshg
d35gshg