UrodaMetoda 4-2-4 – 10 minut dla skóry twarzy

Metoda 4-2‑4 – 10 minut dla skóry twarzy

Metoda 4-2-4 – 10 minut dla skóry twarzy

18.06.2018 21:01, aktual.: 02.08.2018 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Systematyczne i dokładnie mycie twarzy to sposób na piękną, zdrową cerę. Produkowany przez skórę łój oraz codzienne zanieczyszczenia mogą doprowadzić do powstawania wągrów i pryszczy. Sposobem na to ma być coraz popularniejsza metoda 4-2-4.

Na czym polega metoda 4-2-4?

Metoda 4-2-4 to określenie innowacyjnego sposobu na dokładne mycie twarzy. Dotyczy to zarówno skóry, która w ciągu dnia pokryta była makijażem, jak również posmarowana jedynie kremem nawilżającym.

Nazwa metody pochodzi od czasu, który należy poświęcić na kolejne kroki. Pierwszy etap trwa 4 minuty, drugi 2 minuty, a trzeci znów 4 minuty. Rozwiązanie 4-2-4 mimo skuteczności pozostaje w sferze dyskusji, ponieważ wiele osób twierdzi, że 10 minut to zdecydowanie za długo na mycie twarzy, a przez to również traci się systematyczność, która ma duże znaczenie przy oczyszczaniu skóry tą metodą.

Mycie twarzy metodą 4-2-4 zostało wymyślone przez Koreańczyków. Ci są natomiast znani ze swojej skrupulatności i chorobliwej wręcz higieny, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy. Nie od dziś wiadomo, że koreańskie kosmetyki, to jedne z najbardziej naturalnych i najdelikatniejszych produktów kosmetycznych na świecie.

Metoda 4-2-4 – trzy kroki w 10 minut

Do wykonania oczyszczającego zabiegu metodą 4-2-4 potrzeby będzie olejek do demakijażu (kokosowy lub migdałowy). Poza tym należy przygotować żel lub piankę oczyszczającą twarz.

Krok pierwszy:
Pierwsza czynność to 4 minuty masowania twarzy olejkiem. Powinien być on dopasowany do rodzaju cery. Ten etap jest fantastyczny dla skóry twarzy nie tylko za sprawą porządnego oczyszczenia, ale również pobudzenia krążenia w tej strefie. Nie od dziś wiadomo, że delikatny masaż twarzy zapewnia skórze elastyczność i zdrowszy wygląd. Dodatkowo masowanie wzmocni mięśnie twarzy.

Krok drugi:
Na tłustą warstwę olejku należy nałożyć żel lub piankę oczyszczającą (również dopasowaną do potrzeb cery). Celem tego kroku metody 4-2-4 jest zemulgowanie oleju. Mycie twarzy żelem powinno trwać 2 minuty, również poprzez delikatne masowanie kolistymi ruchami.

Trzeci krok:
Ostatnią czynnością w myciu twarzy metodą 4-2-4 jest dokładne spłukanie olejku i żelu przez 4 minuty. Dużo dobrego może dać zmywanie najpierw ciepłą wodą przez 2 minuty, a następnie zimną, przez kolejne 2 minuty. To powinno nie tylko skutecznie oczyścić cerę, ale również pobudzić krążenie oraz napiąć skórę.

Żele do mycia twarzy oraz wiele innych kosmetyków do oczyszczania znajdziesz na WP radarOkazji.

Metoda 4-2-4 – efekty

Metoda 4-2-4 co prawda trwa 10 minut, ale jest niezwykle efektowna. Staranne wykonywanie wszystkich czynności każdego dnia może pomóc w walce z niedoskonałościami. Metoda polecana jest wszystkim, ale przede wszystkim powinny ja stosować osoby stykające się z zanieczyszczeniami powietrza, na przykład mieszkające w dużych miastach, jak również ci, którzy skarżą się na wągry, pryszcze, a nawet trądzik.

Warto zaznaczyć, że stosowanie metody 4-2-4 w myciu twarzy może początkowo nasilić pojawianie się niedoskonałości. Jest to jednak naturalny efekt, ponieważ dużo zanieczyszczeń znajduje się głęboko w warstwach skóry, a metoda 4-2-4 po prostu je stamtąd wyciąga.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)