Michał Piróg skomentował skandaliczne zachowanie turystów. Chodzi o foki
Michał Piróg na swoim profilu na Instagramie udostępnił post, w którym apeluje do Polaków o to, żeby nie dręczyli małych fok. Od pewnego czasu zwierzęta można spotkać na plażach w Gdyni. Wychodzą z morza i wylegują się na piasku. Niestety, nie wszyscy potrafią się w takiej sytuacji zachować poprawnie.
13.05.2020 | aktual.: 13.05.2020 11:44
Stacja Morska Uniwersytetu Gdańskiego w Helu poinformowała za pomocą mediów społecznościowych o niepokojących sytuacjach, które coraz częściej mają miejsce. "Od pewnego czasu w Gdyni pojawiają się małe foki. Niestety ludzie rzucają kawałkiem drewna w foki, płoszą, podchodzą i nękają zwierzęta, które czuły się dotąd bezpiecznie na gdyńskim wybrzeżu" – czytamy na Twitterze.
Foki na Bałtykiem w trudnej sytuacji
To skandaliczne zachowanie skomentował Michał Piróg i nie krył swojej złości. "Mam nadzieję, że kiedyś te zwierzęta będą w was rzucać czym popadnie, ciągnąć zdławionych na łańcuchach, obdzierać ze skóry, kleić kapsle do stóp i topić wasze dzieci po narodzinach. Jak ja bardzo chcę wierzyć w karmę" – napisał choreograf na Instagramie i udostępnił post z informacją o zdarzeniu. Na koniec dodał: "Oto moje życzenia dla tych, którzy czują się tak wyjątkowo i nadrzędnie nad innymi gatunkami".
Naukowcy oraz wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF apelują do turystów, żeby nie płoszyć zwierząt i nie zachowywać się w bestialski sposób.
Zobacz także
Foki przyszły na świat na koniec lutego. Jak podkreśla dr Iwona Pawliczka, dyrektorka Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu, w rozmowie z polsatnews.pl, to właśnie plaża jest ich naturalnym środowiskiem. Wylegują się na piasku, chcą odpocząć, a turyści im w tym przeszkadzają. Pamiętajmy, że foki możemy bardzo łatwo spłoszyć, nawet chcąc zrobić im zdjęcie, nie mówiąc już o innych bestialskich zachowaniach. Foki na plażach nad Bałtykiem będzie można zobaczyć aż do końca czerwca. Podlegają ścisłej ochronie gatunkowej.
Foki na Bałtykiem: WWF apeluje
WWF Polska w poście na Facebooku radzi, jak zachować się, kiedy spotkamy na plaży fokę. Przede wszystkim należy poinformować o tym Błękitny Patrol WWF (numer telefonu: 795 536 009) lub Stację Morską w Helu (numer telefonu: 601 889 940). Nie należy podchodzić blisko, tym bardziej, jeśli jesteśmy na spacerze z psem. Nie płoszmy fok! Dajmy im odpoczywać w spokoju.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl