Trwa ładowanie...
d20ukiw

Michelle Obama cierpi na syndrom oszusta. Opowiedziała o objawach

– To uczucie nigdy nie mija – wyjawiła Michelle Obama. Choć była pierwsza dama USA jest jedną z najbardziej wpływowych i podziwianych kobiet świata, szczerze przyznała, że cierpi na syndrom oszusta – zjawisko, którego doświadcza wielu z nas.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michelle Obama przyznała, że cierpi na syndrom oszusta
Michelle Obama przyznała, że cierpi na syndrom oszusta (ONS.pl)
d20ukiw

Bilety na spotkanie z Michelle Obamą w londyńskim Royal Festival Hall wyprzedały się błyskawicznie. Żona byłego prezydenta USA Baracka Obamy opowiedziała o braku pewności siebie i wiary we własne możliwości.

– Wciąż cierpię na syndrom oszusta. To uczucie nigdy nie mija – mówiła Obama w rozmowie z nigeryjską pisarką Chimamandą Ngozi Adichie. – To uczucie, że nikt nie powinien brać mnie na poważnie. Bo co ja mogę wiedzieć? Dzielę się moją historią, bo wszyscy wątpimy w siebie i nasze możliwości, naszą siłę. Nie wiemy, czym ona tak naprawdę jest – dodała.

Obama wyznała, że jeśli jej doświadczenia mają dać innym ludziom nadzieję, musi być pewna, że jest godna zaufania, bo wpływanie na ludzkie życie to ogromna odpowiedzialność.

d20ukiw

Syndrom oszusta to zjawisko psychologiczne polegające na podawaniu w wątpliwość swoich możliwości, niedocenianie swojego potencjału i deprecjonowanie sukcesów. Ludzie cierpiący na syndrom oszusta często uważają się za mniej utalentowanych i mniej inteligentnych, niż są w rzeczywistości. Nie wierzą, że mogą osiągnąć sukces, a gdy udaje im się wejść na szczyt, mają poczucie, że na to nie zasłużyli. Na syndrom oszusta cierpi m.in. aktorka Charlie Theron.

Źródło: The Independent

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20ukiw

Podziel się opinią

Share

d20ukiw

d20ukiw