ycipk-36j7lz

Miesiące warsztatów, setka szkół i 10 murali. Piękny projekt w całej Polsce

Rok 2018 jest niezwykły dla Polski. W końcu świętujemy stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Jest to także okazja do uczczenia ostatnich kilkudziesięciu lat poprzez kilka niezwykłych, artystycznych projektów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstało łącznie 10 niezwykłych murali
Powstało łącznie 10 niezwykłych murali (Facebook.com, Fot: narodowe centrum kultury)
ycipk-36j7lz

"Uczniowie stu szkół z całej Polski, kilka miesięcy warsztatów, wykładów i działań animacyjnych oraz dziesięć murali, upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Zobaczcie, jak wyglądała realizacja wyjątkowego dla nas projektu - Murali Polskiej Niepodległości" - taki opis projektu widnieje na stronie Narodowego Centrum Kultury (NCK).

- Misją Narodowego Centrum Kultury jest wychodzić poza teraźniejszość i pielęgnować przeszłość - opowiada prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK. - Czyli z jednej strony kreujemy, pobudzamy do refleksji, a z drugiej pamiętamy o dziedzictwie kulturowym, o pamięci o historii.

ycipk-36j7lz

Tłumaczy także, że rok 2018 jest bardzo wyjątkowy, ze względu na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. NCK stara się zachęcić młodych Polaków do świętowania tego niezwykłego wydarzenia oraz do wspominania ubiegłego stulecia. Starają się do robić na różne sposoby - poprzez gry miejskie, tańce, śpiewy, a także murale.

- Łączymy razem różnego rodzaju kategorie osób, które biorą udział w tym projekcie - kontynuuje prof. Wiśniewski. I dodaje: - Animatorów kultury, nauczycieli, ludzi, którzy z pasją podchodzą do kultury, a przede wszystkim młodych ludzi, którzy tworzą tą kulturę. Staramy się, żeby poprzez murale pamiętać o historii i pamiętać o niepodległości.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-36j7lz

ycipk-36j7lz
ycipk-36j7lz