Milioner z Łodzi wziął ślub. Na zgodę wybranki czekał 21 lat

Ślub Piotra Misztala w Łodzi
Ślub Piotra Misztala w Łodzi
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Cezary Pecold

08.05.2023 11:03, aktual.: 08.05.2023 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znany łódzki biznesmen - Piotr Misztal - wziął ślub. Udzieliła go prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Nie zabrakło przepychu i niezwykłych atrakcji. Ale najlepsze dopiero przed nowożeńcami. Para wybiera się na 90-dniowy rejs jachtem przez Ibizę, Majorkę i Sardynię do Grecji i Turcji.

- Wiele razy się oświadczałem, ale te oświadczyny były odrzucane. Żeby w końcu dostać zgodę, musiałem się dobrze postarać, a te największe starania odbyły się na Saint Tomas na Wyspach Dziewiczych w USA - ujawnił były polityk w rozmowie z "Faktem".

W sklepie jubilerskim na wyspie Saint Thomas należącej do Stanów Zjednoczonych kupił piękny pierścionek z sześciokaratowym brylantem dla ukochanej. Jak powiedział żartobliwie "Faktowi", do tego, aby w końcu przyjąć oświadczyny, małżonkę przekonała wielkość brylantu.

Ślub biznesmena i byłego posła Piotra Misztala był jak z bajki
Ślub biznesmena i byłego posła Piotra Misztala był jak z bajki© Licencjodawca | Cezary Pecold

Piotr Misztal - od polityka do dewelopera

Piotr Misztal jest przedsiębiorcą w branży deweloperskiej. Wcześniej reprezentował Samoobronę. Ma podwójne obywatelstwo - polskie i amerykańskie. Swoją przygodę z polityką zaczął w 2005 roku. Zdobył mandat posła z list Samoobrony. Kiedy w 2007 roku rozwiązano Sejm, Misztal nie kandydował ponownie. Bez powodzenia próbował wrócić do polityki, startując w wyborach do Senatu w 2015 roku.

Dzisiaj jest przedsiębiorcą w branży deweloperskiej. Jest właścicielem kilku domów i właścicielem kolekcji luksusowych samochodów. W swoim garażu trzyma między innymi Maybacha, Cadillaca Bentleya i Ferrari.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Milioner wikłał się w mniejsze lub większe problemy z prawem. Pierwszy wyrok usłyszał w 1999 r. Łódzki sąd skazał go za fałszowanie dokumentów. W 2006 r. ten sam sąd ukarał biznesmena karą grzywny, bo Misztal uniemożliwił kontrolę swojej firmy. W 2009 roku został skazany za oszustwa podatkowe na kwotę blisko 1 mln 428 tys. zł.

Wesele z pompą

Wybranką Misztala została Renata Kompa, którą poznał 21 lat temu i – jak podkreśla pan młody – zakochał się "w pierwszej sekundzie, od pierwszego wejrzenia".

Ślubu udzieliła im prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Z tej okazji złożyła nowożeńcom życzenia. - Życzę wam miłości, która was połączyła, szczęścia, które już odnaleźliście, słońca w waszych sercach i pięknej pogody w waszych duszach. Musicie mi obiecać, że tak szczęśliwi jak dzisiaj będziecie do końca świata i jeden dzień dłużej.

Następnie zaczęło się wesele, na które wstęp mieli najbliżsi. Na imprezie bawiło się około 70 gości. Atrakcją wieczoru był występ "Freddiego Mercury'ego", a konkretnie artysty, który wcielił się w legendarnego muzyka.

Luksusowa podróż poślubna

Już niedługo nowożeńców czeka wyjątkowa, trzymiesięczna podróż poślubna. 12 maja Misztalowie wylatują do Barcelony, gdzie rozpoczną 90-dniowy rejs należącym do niego jachtem przez Ibizę, Majorkę i Sardynię do Grecji i Turcji. W tej podróży udział wezmą najbliżsi młodej pary i czteroosobowa załoga. 

- Na rejsie po Morzu Śródziemnym nie skończy się, bowiem potem chcemy się wybrać na kolejną podróż jachtem. Tym razem na Karaiby - przyznał Piotr Misztal, cytowany przez "Dziennik Łódzki".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (110)
Zobacz także