Trwa ładowanie...

Mogła być pierwszą damą USA. Ivana Trump wydaje książkę o swoim życiu

Ivana Trump to postać niezwykle bogata w doświadczenia. Jej przygód wystarczyłoby na co najmniej pięć osobnych życiorysów. Kim właściwie jest była żona Donalda Trumpa?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Mogła być pierwszą damą USA. Ivana Trump wydaje książkę o swoim życiuŹródło: SPL/East News
d2i9ebf
d2i9ebf

12 września do amerykańskich księgarń wejdzie nowa książka Ivany Trump „Rising Trump”. Mamy się z niej dowiedzieć sporo o prywatnym życiu autorki i o jej dzieciach, które - jak twierdzi - uratowała od negatywnych konsekwencji sławy byłego męża, wszczepiając im fundamentalne wartości: lojalność, honor, uczciwość i motywację.

Jako żona i nie żona

Chociaż dla Donalda Trumpa była pierwszą żoną, on nie był dla niej pierwszy. Zresztą również nie ostatni. Zanim wyszła za obecnego prezydenta USA, nosiła nazwisko Zelníčková.

Urodziła się w Czechosłowacji pod koniec lat 40. Tam już od dziecka przejawiała talent do jazdy na nartach, więc skończyła wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Karola w Pradze i poślubiła narciarza i agenta ubezpieczeniowego Alfreda Winklmayra. Po dwóch latach rozwiodła się i wyjechała do Kanady, gdzie mieszkał jej przyjaciel z dzieciństwa George Syrovatka, właściciel firmy wytwarzającej futra. Niedługo później zaczęła prezentować jego kolekcje jako modelka na pokazach, organizowanych przez najlepsze kanadyjskie agencje.

W połowie lat 70. XX wieku przyjechała do Nowego Jorku, żeby wziąć udział w kampanii promującej Igrzyska Olimpijskie w Montrealu. Tam, podczas imprezy w klubie Maxwell’s Plum, poznała przedsiębiorcę Donalda Trumpa.

d2i9ebf

Pobrali się w 1977 roku i przez długi czas uchodzili za najbardziej elitarną parę Nowego Jorku. Aż w końcu, w 1992r. małżeństwo dobiegło końca. Na jaw wyszedł romans Donalda z aktorką Marlą Maples. Zanim do tego doszło, Ivana z Donaldem doczekała się aż trojga dzieci – Donalda Juniora, Ivanki oraz Erica.

To nie był jednak koniec przygód matrymonialnych Ivany. Trzy lata później weszła w związek małżeński z włoskim biznesmenem Riccardem Mazzucchellim, który trwał dwa lata, po czym poślubiła młodszego o połowę aktora Rossana Rubicondiego. Inwestycja w kosztujące 3 miliony dolarów wesele z udziałem 400 gości nie okazała się jednak zbytnio opłacalna, bo niecały rok później Ivana poinformowała media, że złożyła pozew o rozwód. Nie dogadywali się z Rossanem, a ich związek przypominał sinusoidę – raz byli ze sobą, raz nie. Nie było sensu dłużej tego ciągnąć.

Pieniądze i sława

Życie Ivany Trump nie składało się wbrew pozorom z samych miłosnych wzlotów i upadków. Gdziekolwiek Ivana się pojawiła, tam zdobywała kolejny szczyt kariery – a z nim pieniądze, sławę i powodzenie.

d2i9ebf

W latach, w których była żoną Trumpa, zajmowała jedno z głównych stanowisk w zarządzie firmy The Trump Organization i realizowała wiele przedsięwzięć biznesowych męża, takich jak: renowacja hotelu Grand Hyatt i budowa wieżowca Trump Tower na Manhattanie. Kiedy się rozwiedli, dostała od niego 25 milionów dolarów, zgodnie z umową, którą podpisali w dniu ślubu.

Pod koniec lat 90. XX wieku Ivana założyła firmę Ivana Haute Couture, zajmującą się produkcją ubrań, perfum i biżuterii. W 1996 roku zagrała jako cameo w filmie "Zmowa pierwszych żon". W 2005 roku zaangażowała się w projekt znany jako Ivana Las Vegas, nigdy nie wybudowany 73-piętrowy apartamentowiec, a rok później została gospodynią telewizyjnego programu randkowego "Ivana Young Man".

W młodości twierdziła też, że została wybrana jako rezerwowa do drużyny kadry olimpijskiej Czechosłowacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku, ale szef Czechosłowackiego Komitetu Olimpijskiego - Petr Pomezny - nie potwierdził tej informacji

Zainspirowana licznymi rozwodami napisała kilka książek o związkach: "For Love Alone", "Free to Love" i "The Best Is Yet to Come: Coping With Divorce" and "Enjoying Life Again".

Dziś wraca na rynek wydawniczy z nową propozycją. Które z niezliczonych doświadczeń zainspirowały Ivanę Trump do jej napisania? Przekonamy się już 12 września.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2i9ebf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i9ebf