UrodaMoja piękna szyja!

Moja piękna szyja!

Nie bez powodu mówi się, iż szyja to swoista metryka kobiety. Wszelkie zaniedbania w pielęgnacji tej części naszego ciała mszczą się na nas okrutnie. Jak o nią zadbać?

Moja piękna szyja!

07.09.2006 | aktual.: 31.05.2010 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie bez powodu mówi się, iż szyja to swoista metryka kobiety. Wszelkie zaniedbania w pielęgnacji tej części naszego ciała mszczą się na nas okrutnie – skóra staje się zwiotczała, pomarszczona, pokrywa się siateczką delikatnych zmarszczek, szybko pojawiają się także pionowe bruzdy. Jak temu zapobiec?

Przyczyną, dla której skóra szyi wymaga tak szczególnej pielęgnacji, jest przede wszystkim to, iż jest ona bardzo cienka i niezwykle wrażliwa. Zawiera również niewielką ilość gruczołów łojowych, jest niemalże zupełnie pozbawiona tłuszczowej podściółki. Co więcej, szyja pozostaje zwykle odkryta, a co za tym idzie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, a latem dodatkowo na promieniowanie słoneczne.

Zaopiekuj się nią

Aby szyja długo była piękna, nie możesz jej pomijać podczas codziennej pielęgnacji. W kosmetykach dla niej przeznaczonych powinny znaleźć się takie składniki jak witaminy A, C i E, które działają ujędrniająco oraz pomagają ją chronić, czy kwasy owocowe AHA przyspieszające odnowę skóry i podnoszące poziom jej nawilżenia. Wartościowe będą także flawonoidy a także koenzym Q10, dzięki któremu wzrasta produkcja kolagenu.
Krem, którego będziesz używać, powinien mieć lekką konsystencję i dobrze się wchłaniać. Nie może być także zbyt tłusty. Dodatkowo latem musi zawierać filtry chroniące przed promieniowaniem słonecznym, ponieważ cienka skóra szyi jest praktycznie bezbronna. Krem nakładaj zawsze od dekoltu ku górze, w ten sposób poprawisz krążenie w naczyniach włosowatych.

Raz w tygodniu warto zafundować szyi peeling – dzięki niemu pozbędziesz się szorstkiego naskórka, a skóra będzie znacznie lepiej wchłaniać substancje odżywcze zawarte w kosmetykach.

Jeśli zależy ci na tym, by wygląd szyi poprawić w tempie ekspresowym, warto zastosować zimne okłady. Najlepiej owinąć kostkę lodu folią i przez kilka minut (nie za długo, by nie wychłodzić zanadto skóry) masować – po takim zabiegu szyja będzie wyglądała na znacznie bardziej elastyczną i ładnie napiętą.

Ćwicz!

Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji będzie delikatny masaż (pamiętaj tylko, by zawsze zaczynać od dołu i kierować się ku górze) oraz kilka prostych ćwiczeń. Jeśli będziesz powtarzać je co najmniej kilka razy w tygodniu, a z pewnością pomożesz swojej zwiotczałej szyi:
- wstań i odchyl głowę do tyłu, jak najdalej możesz. Następnie wykonuj takie ruchy szczęką, jakbyś żuła gumę,
- stojąc, najmocniej jak potrafisz, zaciskaj zęby i odchylaj głowę do tyłu i wytrzymaj tak przez chwilę. Ćwiczenie powtórz ok. 5 razy.
- szeroko i bardzo dokładnie wymawiaj samogłoski u, a oraz i,
- staraj się dotknąć raz lewym, raz prawym uchem ramienia, a brodę przytknąć do klatki piersiowej.

Na co dzień nie zapominaj o prawidłowej postawie. Jeśli się garbisz, opuszczasz brodę lub chowasz głowę w ramiona, to twe nawyki szybko przyniosą niepożądane efekty.

Profesjonalista poszukiwany

Czasami – mimo starań – domowa pielęgnacja to za mało. Trzeba się wówczas oddać w ręce profesjonalistki. Gabinety kosmetyczne mają w swej ofercie sporo zabiegów (np. mikrodermabrazja, ultradźwięki, elektrosymulacja), które w znaczący sposób mogą poprawić wygląd szyi, odżywiając ją, odbudowując płaszcz hydrolipidowy oraz utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia. Warto spróbować masek kolagenowych o działaniu nawilżającym czy preparatów z alg morskich. Dobre efekty przyniesie także maska ujędrniająca, która napina i dotlenia skórę.

Doskonały sposób na szybkie przywrócenie kondycji skórze to też mezolift. To metoda niechirurgiczna, która polega na podawaniu specjalnego koktajlu wstrzykiwanego w bezpośrednio w miejsca najbardziej zmienione. Taką mieszankę może sporządzić i podać jedynie lekarz i najczęściej zawiera ona kwas hialuronowy, krzemionkę organiczną, aminokwasy, kwasy nukleinowe, kwas polimlekowy, witaminy oraz minerały – całkowity skład dobierany jest w zależności od pacjenta.

Zabieg tego typu znakomicie zregeneruje i odmłodzi skórę, ponieważ aktywne składniki stymulują metabolizm komórek, zwiększa się także produkowanie elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych m.in. za jędrność skóry.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (0)