Trwa ładowanie...

Muzułmański radny chce plaży halal w Holandii. "Muzułmanie czują się nieswojo ze skąpo odzianymi ludźmi”

Najpierw plaża dla nudystów, teraz ma być plaża "halal". Tego przynajmniej chce polityk partii Jedności, Arnoud van Doorn. Według kontrowersyjnego holenderskiego polityka muzułmanie czują się "nieswojo ze skąpo odzianymi ludźmi”.
Share
Pomysł na plażę 'halal' nie spodobał się opinii publicznej
Pomysł na plażę 'halal' nie spodobał się opinii publicznejŹródło: 123RF
d2cwewd

"Nie tylko muzułmanie, ale także wielu innych mieszkańców czuje się nieswojo z powodu wyglądu skąpo ubranych i często niezbyt estetycznie zbudowanych plażowiczów" pisze polityk do rady miejskiej w holenderskiej Hadze. "Ponadto kobiety w szczególności wskazują, że coraz częściej spotykają się z niechcianymi aluzjami osób płci przeciwnej podczas wizyt na plaży".

Arnoud van Doorn uważa, że Haga powinna zatem rozważyć, czy możliwe jest wyznaczenie części plaży dla muzułmanów. Jak argumentuje polityk, w końcu jest też plaża dla nudystów, z której korzysta mała grupa entuzjastów, więc dlaczego nie zaprojektować części plaży dla społeczności muzułmańskiej.

d2cwewd

W kurortach nadmorskich w Turcji i Indonezji istnieją już tak zwane kurorty plażowe halal. Na takich plażach muzułmanie mogą cieszyć się słońcem zgodnie ze swoimi przepisami religijnymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cwewd

Podziel się opinią

Share
d2cwewd
d2cwewd