UrodaNajlepsze fryzury dla okrągłej twarzy na rok 2018

Najlepsze fryzury dla okrągłej twarzy na rok 2018

Najlepsze fryzury dla okrągłej twarzy na rok 2018
Agnieszka Krasa

28.06.2018 20:48, aktual.: 01.08.2018 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas dobierania fryzury dla okrągłej twarzy dążymy na ogół do jej wyszczuplenia i optycznego wydłużenia. Sprawdź, jaka fryzura do okrągłej twarzy będzie najlepsza i wybierz coś dla siebie.

Fryzury dla okrągłej twarzy – jakie będą najlepsze?

Okrągła twarz jest wymagająca, jeśli chodzi o dobranie odpowiedniej fryzury. Cięcie oraz uczesanie nie mogą być jedynie modne i w kolorze najbardziej na czasie. Okrągłą buzię warto dodatkowo wyszczuplić, optycznie poprawić nią rysy twarzy i przywrócić proporcjom wymaganą harmonię. Jeśli właściwie skorygujemy mankamenty, fryzura dla okrągłej twarzy sprawi, że będziemy wyglądać znacznie delikatniej i bardziej kobieco. Zaokrąglona buzia kojarzy się bowiem z latami młodzieńczymi. Nie jest to wadą, gdyż potrafi skutecznie odjąć kilka lat. Stawiajmy na krótkie uczesania, upinajmy włosy i nadawajmy im objętości na górze, nie po bokach, róbmy również grzywki.

Obraz

Fryzury krótkie – okrągła twarz je polubi

Na pytanie, jaka fryzura do okrągłej twarzy, możemy śmiało odpowiedzieć: krótka! Wszelkimi rodzajami krótkich fryzur dla okrągłej twarzy powinien bezapelacyjnie rządzić chaos. Chodzi o bałagan, nastroszenie, nadanie kosmykom objętości i odbicie od skóry głowy. Najważniejszy przy okrągłej twarzy jest czubek fryzury, partie nad uszami warto trzymać krótko, prawie wygolone i maksymalnie je przygładzać kosmetykami do stylizacji włosów. Zdecydowanie sprawdzą się tutaj fryzury typu pixie z dłuższymi grzywkami, najlepiej niezbyt grubymi, mocno wycieniowanymi bądź dosyć długimi kosmykami i z pasmami prawie wchodzącymi do oczu.

Nawet przy krótkiej fryzurze postaw na odpowiednie kosmetyki do stylizacji. Znajdziesz je na WP radarOkazji.

Obraz

Modne upięcia to pasujące fryzury dla okrągłej twarzy

Okrągła twarz lubi związane i upięte włosy. Na plus zadziałają bowiem wyższe fryzury, ze sztucznie stworzoną objętością. Bezsprzecznym hitem dla okrągłej buzi jest wysoko związany, prosty kucyk, który skutecznie wysmukli każdą twarz. Efekt będzie podobny niezależnie, czy odsłaniamy czoło czy przy takim uczesaniu mamy już grzywkę, najlepiej jednak ułożyć ją bardziej na jedną stronę. Podobnie zadziała na rysy twarzy kok, warto więc odmienić look na co dzień, owijając włosami z kucyka gumkę (dookoła), którą jest on mocno związany i umocować fryzurę kolejną gumką. Tego typu uczesania nosi się obecnie przez cała dobę, niezależnie od okazji, są więc supermodne i szalenie uniwersalne. Poszczególne pasma dobrze wyglądają wygładzone żelem albo nieco nonszalancko odstające od głowy.

Obraz

Fryzura do okrągłej twarzy – z grzywką czy bez?

Nie ma jednoznacznej zasady, czy grzywka optycznie wyszczupla okrągłą twarz czy nie. Najważniejsze jest jednak to, jaką nasza grzywka ma objętość. Przy włosach grubych i dosyć ciężkich, które opadają na buzię, taka sama grzywka, zrobiona z dużej ilości włosów, może nas zwyczajnie wizualnie przytłoczyć. Korzystne fryzury dla okrągłej twarzy z grzywką to długość co najmniej do ramion, asymetryczny przedziałek i lekkie fale na całej długości włosów bądź od połowy długości pasm. W tym wypadku grzywka może sięgać aż do uszu i miękko okalać okrągłą buzię.

Obraz
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)