UrodaNajmodniejsze fryzury wieczorowe

Najmodniejsze fryzury wieczorowe

Najmodniejsze fryzury wieczorowe
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
24.07.2017 12:22

Fryzura, oprócz stroju, jest najważniejszym elementem stylizacji wieczorowej. Warto dokładniej przemyśleć jej formę. Celem kobiety w takich sytuacjach jest stosowne zaprezentowanie się. I zapewne większość zastanawia się, jaką fryzurę wybrać – czy włosy rozpuścić, czy upiąć. Zależy to przede wszystkim od rodzaju imprezy, okazji, ubioru, dodatków, wieku, osobowości i urody.

Fryzury wieczorowe – kilka wskazówek

Fryzura wieczorowa powinna pasować do okazji, charakteru imprezy, a także stroju. Co istotne, przy wyborze fryzury wieczorowej powinno się uwzględnić kształt twarzy. Dopasowanie odpowiedniej fryzury wieczorowej pozwoli nam czuć się komfortowo podczas spotkania czy bankietu. Każda kobieta powinna określić swój typ twarzy oraz zastanowić się, czy posiada jakieś niedoskonałości, które chciałaby zamaskować. Prawidłowo dobrana fryzura wieczorowa nie tylko zatuszuje mankamenty, ale także uwydatni to, co najpiękniejsze.

Kobiety charakteryzujące się szczupłą i pociągłą twarzą powinny wybrać fryzury wieczorowe dodające objętości. W tym przypadku doskonale sprawdzą się oryginalnie zaplecione warkocze, niskie i luźne upięcia oraz pofalowane włosy. Dla pań o okrągłej pełnej twarzy odpowiednie będą gładkie upięcia, np. wysoki kucyk. Dobrze będą się prezentować także luźne fale wysmuklające twarz i sylwetkę. Fryzura wieczorowa powinna dodać nam elegancji i szyku i z pewnością powinna różnić się od codziennej stylizacji. Głównym zadaniem fryzury wieczorowej jest dopełnienie całej stylizacji i podkreślenie kobiecości.

Rodzaje fryzur wieczorowych

Można wskazać kilka rodzajów fryzur wieczorowych:

  • klasyczne upięcia – są odpowiednie dla każdej kobiety i na każdą okazję. Najpopularniejszym upięciem jest wysoki kucyk, w którym włosy zebrane są na czubku głowy. Kobieta zyskuje dzięki temu elegancję i klasę. W ten sposób można ułożyć nie tylko proste włosy, ale także kręcone. Więcej szyku doda ułożenie skrętu i stworzenie z włosów delikatnej fali. Dodatkowo można wpiąć we włosy gustowną ozdobę, spinkę lub klamrę. Klasyczne będzie także luźne upięcie, sprawiające wrażenie naturalnej fryzury. Można zdecydować się na artystyczny nieład, np. luźne koczki upięte nad samym karkiem otoczone swobodnie wypuszczonymi pojedynczymi kosmykami. Podkreśli to kobiecość i doda uroku;

Luźny koczek, sprawiający wrażenie artystycznego nieładu:

Swobodne upięcie:

  • zmysłowe fale – fryzura ta powinna cechować się przede wszystkim naturalnością, elegancją i kobiecością. Fryzurę taką można wykonać na długich i krótkich włosach, choć im dłuższe, tym lepszy końcowy efekt. W rozpuszczone, pofalowane włosy można wpiąć spinkę lub szykowny grzebyk. Zmysłowe fale można również upiąć nisko nad karkiem w luźny kok.

Pofalowane włosy opadające na ramiona:

W pofalowane włosy można wpiąć ozdobną spinkę:

Delikatnie pokręcone włosy można spiąć po bokach:

  • ciekawe sploty – finezyjnie zaplecione warkocze są jedna z najmodniejszych fryzur wieczorowych. Interesującą propozycja może być warkocz w formie kłosa na boku lub kok z warkoczem. Włosy można zaplatać na różne sposoby, tworząc drobne francuskie warkoczyki lub grubego dobierańca, bazować na kilku warkoczach lub ograniczyć się do jednego. Ważne jest, aby fryzura sprawiała wrażenie nieładu i naturalności.

Luźno zapleciony warkocz zwieńczony kokiem:

Warkocz prowadzony wzdłuż jednej strony zakończony kucykiem:

Gruby warkocz wzdłuż głowy: