Była jedną z twarzy TVN‑u. Tak dziś zarabia na życie
Mówiono o niej "królowa quizów". Prowadziła najbardziej znane telegry w Polsce. Popularność zdobyta w tzw. call-tv pozwoliła jej zagrać w kilku reklamach, a także zapewniła pracę w telezakupach Mango. Agnieszka Wróblewska skończyła 51 lat.
03.04.2023 | aktual.: 03.04.2023 11:18
Pełna humoru prezenterka, nazywaną "królową quizów". Mało kto wie, że Agnieszka Wróblewska z wykształcenia jest aktorką. Mimo że nie jest już gwiazdą telegier, wciąż jest aktywna zawodowo. Nie zmieniła również branży. Czym zajmuje się Wróblewska?
Z teatralnych desek na szklany ekran
Agnieszka Wróblewska urodziła się w 2 kwietnia 1972r. w Oświęcimiu. Na studia przeniosła się do Krakowa, gdzie uczęszczała do szkoły teatralnej. Trafiła też na deski Teatru Śląskiego w Katowicach, a później Teatru Starego w stolicy Małopolski. Pierwszy raz na ekranie pojawiła się w spektaklach Teatru Telewizji. Ale nie to przyniosło jej największą sławę.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wróblewska postanowiła szturmem podbić rynek telewizyjnych programów rozrywkowych. Najpierw prowadziła "Filmidło" na antenie TVP. Później zmieniła stację. W TVN była twarzą takich programów jak "Pojedynek miast", "O co chodzi?!" czy "Twój problem, nasza głowa".
W 2000 r. Wróblewska na chwilę zniknęła z anteny, aby skupić na rodzinie i nowo narodzonym synku. Po dwóch latach wróciła na szklany ekran - tym razem jako prowadząca pierwszego interakcyjnego teleturnieju TVN "Tele Gra".
Wróblewska bardzo lubiła swoją pracę, a szczególnie ceniła sobie kontakt z widzami. Choć, jak sama przyznała, zdarzały jej się chwile słabości. "Wydawało mi się wtedy, że straciłam cały dowcip i swobodę i nie mam nic sensownego do powiedzenia" - mówiła w wywiadzie dla interactiveworld.pl. Ale to były tylko chwilowe załamanie.
Na antenie TVN oraz TVN Gra pojawiały się kolekne eleturnieje: "Łamisłówka", "Salon gier" czy "Strefa ryzyka". Wróblewska stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych prowadzących tzw. call TV. Problem pojawił się, gdy stacja zaczęła powoli rezygnować z takich programów.
Już nie telegry. Wróblewska próbuje swoich sił jako wydawca i reżyser
Doświadczona prezenterka nie miała dużego problemu ze znalezieniem sobie pracy. Została reporterką "Dzień Dobry TVN" i nadawała z krakowskiego Rynku. Doceniała, że może czasem wyjść ze studia i prowadzić rozmowy na żywo z przechodniami. "Łatwiej mówić, kiedy ma się żywego odbiorcę tuż obok" — mówiła w rozmowie z portalem interactiveworld.pl.
Prowadziła też talk-show "Polski żywioł" i kulisy programu "You Can Dance — Po prostu tańcz!" na antenie TVN7. Przez siedem lat (do 2022 roku) prowadziła też program "Telezakupy Mango".
W kolejnych latach coraz częściej pracowała po drugiej stronie kamery. Była wydawczynią "Rozmów w toku" i paradokumentów "Szkoła" oraz "19+". Próbowała swoich sił jako reżyserka seriali "Zakochani po uszy" i "Bunt", który był hitem Playera. Sporadycznie prowadzi imprezy i wydarzenia.
Co wiemy o jej życiu prywatnym? Mieszka w Krakowie z mężem oraz dwójką dzieci. Jedno z jej dzieci – syn Antek - ma talent muzyczny, czym 51-latka podzieliła się w sieci.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!