Trwa ładowanie...
d2jlpkj

Naturalne jonizatory powietrza: lampy solne, rośliny i bursztyny

Dlaczego warto jonizować powietrze? Urządzenia elektroniczne wytwarzają szkodliwe dla zdrowia psychicznego i fizycznego jony dodatnie. Najskuteczniejszym sposobem na ich neutralizację jest wyposażenie się w jonizator powietrza, który wytwarza jony ujemne. Nie musi to być jednak kolejne urządzenie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rośliny doniczkowe to dobry sposób na naturalną jonizację powietrza.
Rośliny doniczkowe to dobry sposób na naturalną jonizację powietrza. (Shutterstock.com)
d2jlpkj

Jonizacja powietrza - dlaczego jest tak ważna?

Jonizatory powietrza to urządzenia, które obecnie są na topie ze względu na propagowany model zdrowego życia, który idzie w parze z proekologicznym myśleniem o świecie. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z zasady funkcjonowania tego typu urządzeń.

Jonizator powietrza jest urządzeniem, które powinno stanowić podstawowe wyposażenie każdego domu i mieszkania, w którym działają urządzenia elektroniczne. Pralka, lodówka, mikrofalówka, suszarka, lokówka, prostownica, laptop, komputer stacjonarny, tablet i smartfon - to sprzęty, które w wyniku swojej pracy wytwarzają jony dodatnie i przyciągają bakterie, grzyby oraz inne szkodliwe związki chemiczne, a w konsekwencji zanieczyszczają powietrze.

d2jlpkj

Jak działa jonizator powietrza?

Większość dostępnych na rynku jonizatorów powietrza to urządzenia charakteryzujące się intuicyjną obsługą. Podstawową funkcją jonizatorów powietrza jest produkowanie jonów ujemnych, które neutralizują szkodliwość jonów dodatnich i oczyszczają powietrze.

Tego typu urządzenia są absolutnym must have w domu każdego alergika oraz osób zmagających się z chorobami układu oddechowego. Jonizatory powietrza występują przede wszystkim w postaci stacjonarnych urządzeń (można je również spotkać w innych sprzętach, np. odkurzaczach).

d2jlpkj

Wśród dobroczynnych skutków stosowania jonizatora powietrza można wymienić:

  • Usuwanie pyłków, kurzu i związków chemicznych, które są odpowiedzialne za reakcje alergiczne.
  • Ograniczanie szkodliwego wpływu jonów dodatnich.
  • Oczyszczanie powietrza z niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Naturalne metody jonizatorów powietrza

Naturalnym i niedocenianym jonizatorem powietrza są wyładowania atmosferyczne (burze). Wyraźnym dowodem tego jest odczuwalne i niezwykle przyjemne rześkie powietrze po burzy. Wśród innych naturalnych sposobów na jonizację powietrza można wymienić:

  • Rośliny doniczkowe: skrzydłokwiat, paproć, orchidee, fikusy - są one pomocne w neutralizowaniu w różnych związków chemicznych (amoniaku, formaldehydu, benzenu i wielu innych).
  • Nieoszlifowane bursztyny, które dobrze pochłaniają jony dodatnie. Najlepiej usytuować je w okolicy: telewizora, monitora komputerowego, kuchenki mikrofalowej i innych urządzeń elektronicznych.
  • Lampy solne, które świetnie radzą się z neutralizacją jonów ujemnych. Im większa lampa tym lepiej, ponieważ lepiej kumuluje jony dodatnie.
d2jlpkj

Podziel się opinią

Share

d2jlpkj

d2jlpkj