Blisko ludziNauczycielka wychowania fizycznego wysłała dzieciom specjalne zadanie. Tylko dla dziewczynek

Nauczycielka wychowania fizycznego wysłała dzieciom specjalne zadanie. Tylko dla dziewczynek

Nauczycielka wychowania fizycznego wysłała dzieciom specjalne zadanie. Tylko dla dziewczynek
Źródło zdjęć: © Getty Images
07.04.2020 11:54, aktualizacja: 07.04.2020 15:37

Obecna sytuacja w Polsce i życie w izolacji sprzyja kreatywności. Wielu nauczycieli, na których spadł obowiązek prowadzenia lekcji online, wykazuje się teraz pomysłowością, wymyślając zadania dla swoich podopiecznych.

Piłka nożna, siatkówka, turniej w cztery ognie czy zbijaka. Nauczyciele wychowania fizycznego nie mają obecnie łatwego zadania. Dzieci, pozostając w mieszkaniach, często nie mają przestrzeni na to, żeby ćwiczyć i prowadzić aktywny tryb życia. Z tego powodu zadania muszą być bardziej praktyczne. Niestety, nie zawsze pomysłowość wychodzi na dobre. Szczególnie jeśli pomysł zahacza o seksizm.

Zadanie tylko dla dziewczynek

Do naszej redakcji trafiła treść zadania, które rozsyłała nauczycielka jednej z warszawskich szkół. Może pomysł był i szlachetny, ale coś poszło nie tak, kiedy napisała, że to zadanie jedynie dla dziewczynek.

"Dzień dobry dziewczynki, z uwagi na zbliżające się święta, nieco inna propozycja: pomóżcie rodzicom spędzić ten czas w czystym mieszkaniu. Może przy waszej pomocy, umytych oknach, zrobieniu świątecznego wystroju – to też aktywność fizyczna, która wbrew pozorom uruchamia wszystkie partie mięśniowe" – zachęcała kobieta.

Nauczycielka zapewniła, że ich wysiłek nie pozostanie bez echa w dzienniku i że warto jest być dla rodziców solidnym wsparciem. Intencje prowadzącej wychowanie fizyczne z pewnością nie były złe, tylko pozostaje pytanie… Co w takim razie mają zrobić chłopcy?

Nauczycielka zamieściła sprostowanie

Po oburzeniu ze strony rodziców, nauczycielka wyjaśniła sytuację. Jak napisała, chodziło jej nie tylko o dziewczynki, a o dzieci. "W odpowiedzi oczekuję jedynie informacji dotyczącej podjęcia aktywności, którą dzieci podjęły" - stwierdziła.

Obraz
© Archiwum prywatne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta