Trwa ładowanie...

Nic nie ogranicza zabawy. Klocki magnetyczne do dowolnego składania

Dzieci potrafią szybko znudzić się nowymi zabawkami i wymyślają dla nich coraz to nowe zastosowania. Dlatego rodzice powinni stanąć na wysokości zadania i wybierać dla nich gadżety, które po kilku dniach nie skończą na dnie szuflady.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nic nie ogranicza zabawy. Klocki magnetyczne do dowolnego składaniaŹródło: Adobe Stock
do6bf6r
do6bf6r

Materiał powstał przy współpracy z Allegro

Mnóstwo inspiracji na prezenty dla dziecka znajdziesz w sieci. Jeśli do tej pory nie możesz przekonać się do zakupów internetowych, Zacznij z Allegro. W jasny i przejrzysty sposób dowiesz się, jak szybko i przede wszystkim bezpiecznie robić zakupy. Dodatkowo każdy zakup będzie objęty Programem Ochrony Kupujących i podlega zwrotowi do dwóch tygodni.

Dla małych i dużych

Dobra zabawka musi więc pozwalać na zróżnicowaną zabawę, ale również rozwijać dziecięcą kreatywność. To właśnie dlatego klocki od lat cieszą się największą popularnością u dzieci w każdym wieku. Zamiast drewnianych lub plastikowych bloczków można postawić na jeszcze jedną opcję – klocki i kulki magnetyczne.

do6bf6r

Zasada ich działania nie należy do najbardziej skomplikowanych. Standardowy zestaw kulek magnetycznych liczy sobie około 200 malutkich magnesów neodymowych, które emitują silne pole magnetyczne, spajające poszczególne elementy. Odpowiednio ustawione kulki przyciągają się pod dowolnym kątem, pozwalając tworzyć najbardziej fantazyjne i przede wszystkim trwałe modele zabawek. Sposób zabawy ogranicza jedynie wyobraźnia.

Klocki magnetyczne są równie bezpieczne co te wykonane z innych materiałów, jednak trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach. Przede wszystkim musisz mieć na uwadze, że drobne elementy nie nadają się do zabawy dla dzieci poniżej czwartego roku życia. Starsze pociechy szybko natomiast odkryją, że klocki magnetyczne dają ogromne pole do manewru.

Nauka poprzez zabawę

Dobra zabawka nie tylko rozbudowuje dziecięcą wyobraźnię, ale stanowi doskonałą podstawę do nauki. W przypadku klocków magnetycznych możliwości są bardzo duże. Przy odpowiedniej zachęcie dziecko pozna podstawy geometrii, własnoręcznie zbuduje swoją pierwszą bryłę zewnętrzną, a także będzie w stanie policzyć obwód boków, powierzchnię ścian i objętość za pośrednictwem magnetycznych kulek.

Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Magnetyczne klocki mogą służyć również do stworzenia bardziej zaawansowanych konstrukcji. Starsze pociechy z pewnością poradzą sobie z budową prostych domków, strzelistych wieżyczek, kolorowej biżuterii czy nawet wiszących mostów utrzymywanych siłą magnesu. Co ciekawe, magnetyczne klocki można przyczepić do rozmaitych metalowych powierzchni takich jak lodówka czy grzejnik.

Nie musisz martwić się, że niewielkie elementy szybko się pogubią. W przeciwieństwie do klasycznych klocków plastikowych, magnesy same się przyciągają, dzięki czemu łatwo je zebrać w całość. Poza kulkami czy sześcianami w sieci znajdziesz również bardziej zaawansowane zestawy elementów, które pozwalają na stworzenie okazałych budowli.

Materiał powstał przy współpracy z Allegro

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

do6bf6r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do6bf6r