Trwa ładowanie...

"Nie bądź tym facetem". Mocna kampania o przemocy seksualnej

Szkocka policja postanowiła stworzyć kampanię społeczną, w której mężczyźni zwracają się do mężczyzn, aby uczulić ich na wszelkie nieakceptowalne zachowania względem kobiet. Według twórców spotu wymienione sytuacje mogą w prosty sposób zaprowadzić do przemocy seksualnej.

Share
Ta kampania społeczna zmusza mężczyzn do refleksji Ta kampania społeczna zmusza mężczyzn do refleksji Źródło: Getty Images, fot: SanyaSM
d22hzb4

O problemie molestowania seksualnego i przemocy seksualnej trzeba mówić głośno i robić wszystko, by tym aktom zapobiegać. Odpowiedzialność w tej kwestii poczuła szkocka policja, która postanowiła nagrać mocną kampanię społeczną. Ma ona za zadanie uświadamiać mężczyzn, jakiego typu zachowania są przekroczeniem granicy i przejawem molestowania seksualnego poprzez zachowania fizyczne, werbalne lub niewerbalne. W spocie mężczyźni wymieniają sytuacje, które nie powinny mieć miejsca i pytają odbiorców, czy zdarzyło im się kiedyś zachować w podobny sposób. Kampania ma na celu uczulić mężczyzn na zachowania, które zdaniem ich twórców mogą stanowić początek dla przemocy seksualnej. 

Mocna kampania obiegła cały świat 

Kampania społeczna o nazwie "Nie bądź tym facetem" została opublikowana na Twitterze i do tej pory obejrzało ją ponad 2,5 miliona osób. W spocie występują mężczyźni, który patrzą się prosto w kamerę, przez co zmuszają odbiorców do skonfrontowania się z ich słowami. 

"Czy kiedykolwiek nazwałeś dziewczynę "laleczką" lub zagwizdałeś na nią, gdy szła ulicą? Czy kiedykolwiek skomplementowałeś dziewczynę, mówiąc "niezły..." i dziwiłeś się, czemu ci nie podziękowała? Czy postawiłeś jej kiedyś kolację i pomyślałeś, że jest ci coś winna?" – pytają mężczyźni. 

d22hzb4

Spot zmusza mężczyzn do refleksji 

Mówią również o bardziej skrajnych sytuacjach takich, jak wysyłanie przez mężczyznę intymnych zdjęć w prywatnych wiadomościach, czy stawianie drinków w barze z nadzieją, że dziewczyna wróci z mężczyzną do jego mieszkania. Kampanię kończą mocne słowa podsumowania. "Większość mężczyzn patrzy w lustro i nie widzi problemu, ale on patrzy się prosto na nas. Przemoc seksualna zaczyna się na długo, zanim o tym pomyślisz". 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Usiłował zgwałcić 8-letnią dziewczynkę! Sąd wypuścił go na wolność

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d22hzb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22hzb4
d22hzb4