Blisko ludziNie chcą rozbierać się na polskich plażach. Polki wolą opalać się topless za granicą

Nie chcą rozbierać się na polskich plażach. Polki wolą opalać się topless za granicą

Plaża nudystów na Lazurowym Wybrzeżu
Plaża nudystów na Lazurowym Wybrzeżu
Źródło zdjęć: © Getty Images

02.07.2021 15:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato wielu z nas kojarzy się ze swobodą i wolnością. Jednak Polki, które lubią opalać się topless, najczęściej wybierają zagraniczne plaże. Dlaczego nie w kraju?

Często osoby, które pokazują na plaży zbyt wiele, mogą spotkać się ze zgorszeniem, krytyką, a nawet groźbami wezwania straży miejskiej.

"Nie czuję się swobodnie"

- Na polskich plażach nie czuję się swobodnie. Nie chcę być oceniana. Na urlop od lat wyjeżdżam na Lazurowe Wybrzeże, aby tam bezstresowo móc się opalać tak, jak lubię – powiedziała nam Magda, wielbicielka opalania topless.

Są kraje, w których na plaży nie czuje się skrępowania. W kostiumach kąpielowych albo bez nich można zobaczyć starszych i młodszych, a każde ciało traktowane jest równo.

- Na przykład w Chorwacji dużo kobiet chodzi topless albo w stringach i nie ma tam takiej seksualizacji piersi jak u nas. Dla nich nagie piersi to część ciała taka, jak każda inna, kobiety chodzą nago bez względu na wiek i rozmiar. Tam nikt nie ocenia. U nas by się zbiegło tysiąc Januszy i zaraz pojawiłyby się seksistowskie żarty i ocenianie– czytamy na jednej z grup na Facebooku.

W Europie są miejsca, w których nagość nikogo nie gorszy. Internautki piszą na grupach i internetowych forach, że opalały się topless na Wyspach Kanaryjskich, w Grecji, we Francji, Portugalii czy w Hiszpanii. Według nich wszędzie tam opalanie się nago jest społecznie akceptowalne.

Gdzie w Polsce można swobodnie opalać się nago?

Trzeba jednak wiedzieć, że również nad Bałtykiem są miejsca, w których opalanie się bez ubrania nie budzi kontrowersji. Najsłynniejsze polskie plaże nudystów to:

• Świnoujście – Ahlbeck

• Plaża nudystów Międzyzdroje – Lubiewo

• Plaża nudystów Wisełka

• Plaża nudystów Łukęcin

• Plaża naturystów Mrzeżyno

• Plaża nudystów Pogorzelica

• Plaża nudystów Dźwirzyno-Grzybowo

• Plaża nudystów Sianożęty

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (331)
Zobacz także