Nie ignoruj tego zapachu. Może wskazywać na chorobę
Ciało wysyła nam różne sygnały, komunikując, w jakim jest stanie. Do takich należą nieprzyjemne zapachy wydobywające się m.in. z ust, miejsc intymnych, spod pach czy stóp. Choć są krępujące, nie wolno ich lekceważyć. To znak, że z naszym zdrowiem dzieje się coś niepokojącego.
Nieprzyjemny zapach ciała jest krępującym zjawiskiem. Gdy odkrywamy, że zaczynamy pachnieć, wpadamy w panikę. Chcemy pozbyć się za wszelką cenę nieprzyjemnej woni. Tymczasem nietypowy zapach to sygnał ostrzegawczy, który wysyła nam nasz organizm. Co dokładnie chce przekazać?
Brzydki zapach stóp
Nieprzyjemnie pachnące stopy to często problem nadpotliwości. Jeśli zbyt długo nosimy buty słabo przepuszczające powietrze, nogi zaczynają się intensywnie pocić i wydzielać specyficzną woń. Powodem mogą być także poważniejsze problemy zdrowotne, takie jak grzybica.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Problematyczne pękające pięty. Domowe sposoby na ich pielęgnację
Do innych przyczyn brzydkiego zapachu stóp zalicza się rozwój schorzeń - cukrzycy, otyłości czy zaburzeń hormonalnych. Wpływ na zapach potu ma dieta. Zajadanie się przetworzonym jedzeniem, słodyczami czy tłustymi potrawami z pewnością spotęguje problem.
Zwróć uwagę na nieprzyjemną woń z miejsc intymnych
Nadpotliwość często dotyczy stref intymnych. Zwłaszcza gdy zbyt często nosimy bieliznę wykonaną ze sztucznych materiałów. Brzydki zapach ma źródło również w infekcjach. Powodują je drobnoustroje, w tym wirusy, grzyby i bakterie.
Rozwój mikroorganizmów na skórze niesie za sobą wiele nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak swędzenie, ból, pieczenie czy zaczerwienienie. Jeśli dochodzą do tego zmiany skórne, koniecznie skonsultujcie się z lekarzem. To znak, że w organizmie rozwija się kandydoza czy nawet niektóre choroby weneryczne.
Nieświeży oddech a choroby jamy ustnej
Brzydki zapach z jamy ustnej spowodowany jest wieloma czynnikami. Najczęściej związany jest z jedzeniem ciężkostrawnych dań lub piciem kawy, herbaty oraz alkoholu. Nieprzyjemną woń wywołują nieświeże produkty, które już na etapie wstępnego trawienia wydzielają substancje pozostawiające po sobie odór.
Inną przyczyną problemu są choroby jamy ustnej - zwłaszcza te związane z nieprawidłowym stanem uzębienia. Próchnica, paradontoza czy stany zapalne stoją za nieprzyjemnym oddechem wydobywającym się z ust. Podobnie jest z anginą, grypą czy refluksem. Jeśli zapach jest słodki i owocowy, może wskazywać na cukrzycę. Dlatego warto skonsultować się z lekarzem, który dokładnie zbada przyczynę nietypowej woni.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl