Stale nie domywamy tej części ciała. Eksperci mówią o konsekwencjach

Codzienny prysznic pomaga w zachowaniu odpowiedniej higieny
Codzienny prysznic pomaga w zachowaniu odpowiedniej higieny
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

30.11.2022 19:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dbanie o codzienną higienę to podstawa zdrowego trybu życia. Lekarze podkreślają, że najważniejsze jest umycie kilku kluczowych części ciała. Jedną z nich często pomijamy, choć powinniśmy dbać o jej czystość każdego dnia. Jeśli tego nie zrobimy, czekają nas przykre konsekwencje.

Prysznice stanowią nieodzowny element podstawowej higieny. Wodą opłukujemy całe ciało, skupiając się na miejscach, które szczególnie pocą się w ciągu dnia. Zapominamy nagminnie o jednej części ciała, która także wymaga dokładnego umycia. Eksperci są zgodni, że pomijanie jej podczas kąpieli może grozić poważnymi konsekwencjami.

Tę część ciała pomijamy pod prysznicem najczęściej

Mogłoby się wydawać, że mycie ciała nie należy do skomplikowanych czynności. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jednym z najistotniejszych i najczęściej pomijanych miejsc do wyszorowania są stopy. Do doprowadzenia ich do czystości nie wystarczy opłukiwanie pod bieżącą wodą. Wymagają one znacznie bardziej złożonej pielęgnacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zdaniem specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zdrowia Stóp mycie tego fragmentu ciała powinniśmy rozpocząć od namydlenia łagodnym specyfikiem. Następnie warto dokładnie wyczyścić trudno dostępne miejsca pomiędzy palcami. Po zakończonej kąpieli ważne jest osuszenie stóp. W ten sposób unikniemy poważnych schorzeń skórnych takich jak brodawek podeszwowych, grzybicy czy gronkowca.

Eksperci nie mają wątpliwości. Samo mycie stóp nie wystarczy

Podobnie uważa Emily Splichal, podiatra z Nowego Jorku. Ekspertka wskazuje, że stopy w trakcie chodzenia zbierają brud i bakterie. Niedokładne umycie tej części ciała skutkuje rozwinięciem się kolonii szkodliwych dla skóry mikroorganizmów. Splichal w rozmowie z portalem portalu Well+Good wskazała, że samo mycie stóp nie wystarczy. Warto pamiętać o innych, równie ważnych czynnościach.

Jedną z nich jest codzienna zmiana skarpetek. Wybierajmy te, które wykonane są z naturalnych materiałów. Wtedy skóra będzie swobodnie "oddychać". Syntetyczne tkaniny sprawią, że stopy będą bardziej się pocić. Innym ważnym nawykiem jest dokładne suszenie butów po każdym użyciu. Najlepiej jest odwrócić je do góry podeszwą i położyć w miejscu, w którym będzie możliwy swobodny przepływ powietrza.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (105)
Zobacz także