Trwa ładowanie...

Niebezpieczna moda wśród nastolatków. Dla zakładu zjadają kapsułki do prania

To, że kreatywności młodym ludziom nie brakuje, nie jest żadną tajemnicą. Jednak moda, która właśnie się wśród nich rozprzestrzenia sprawia, że z przerażeniem łapiemy się za głowę. Nastolatki publikują filmy, na których zjadają... kapsułki do prania. To może zagrażać ich życiu.

Share
Niebezpieczna moda wśród nastolatków. Dla zakładu zjadają kapsułki do praniaŹródło: Youtube.com
d4dod8p

Challenges (ang. wyzwania) cieszą się w sieci ogromną popularnością. Młodzież prześciga się w wymyślaniu coraz to ciekawszych i coraz to bardziej niebezpiecznych zadań, których wykonanie pokazuje na krótkich filmikach. Takie nagranie trafia do sieci, gdzie rówieśnicy mogą podziwiać "odwagę" nastolatka.

Brzmi głupio? Z reguły jest to jednak dość nieszkodliwa zabawa. A przynajmniej do momentu, aż nie zostają przekroczone granice rozsądku.

W przypadku "Tide Pod Challenge" granice zostały daleko w tyle. Młodzi ludzie postanowili postawić sobie za punkt honoru zjedzenie całej kapsułki do prania. Takiej, jaką wrzucamy do bębna piorąc ubrania.

Kiedy pierwszy raz usłyszałyśmy o tej "modzie", nie chciałyśmy uwierzyć, że można zrobić coś aż tak nieodpowiedzialnego. Jednak ilość nagrań z "Tide Pod Challenge" utwierdziła nas w przekonaniu, że im coś jest bardziej niebezpieczne, tym jest bardziej popularne.

d4dod8p

Dziesiątki młodych ludzi postanowiło podzielić się swoimi filmami z jedzenia kapsułek w serwisie YouTube. Liczba wyświetleń takowych nagrań i komentarzy pod nimi mrozi krew w żyłach.

Nie musimy chyba tłumaczyć, że dostanie się do przewodu pokarmowego jakiegokolwiek detergentu może skutkować poważnymi uszkodzeniami, a nawet doprowadzić do śmierci.

Zobacz też: Detergenty - kontrowersje

Mamy szczerą nadzieję, że młodzi ludzie opamiętają się, a ostrzeżenia naukowców powstrzymają plagę podobnych "wyzwań". W przeciwnym razie sytuacja może zakończyć się prawdziwą tragedią.

d4dod8p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dod8p
d4dod8p