Trwa ładowanie...
d3mmigm
Niestraszne im słońce i słona woda. Jak pielęgnować włosy latem?

Niestraszne im słońce i słona woda. Jak pielęgnować włosy latem?

Gościem #dziejesienazywo była trycholog Ewa Stencel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3mmigm

Piękne włosy to marzenie każdej kobiety. I choć kiedy nie wyglądają najlepiej, możemy związać je w kucyk, dobrze poświęcić im trochę uwagi, by zawsze były zdrowe, lśniące i mocne.
W lecie włosy nie mają lekko. Promienie słoneczne, słona woda czy częste dotykanie sprawiają, że są suche, łamliwe i szybciej się przetłuszczają. Dlatego przede wszystkim pamiętajmy, by chronić je przed słońcem nawilżaczami z filtrem oraz modnymi w tym sezonie kapeluszami. Podczas mycia zawsze znajdujmy czas na nałożenie nawilżającej maski czy odżywki. Warto też zabezpieczać końcówki kropelką serum czy ulubionego oleju. Olej możemy też śmiało stosować na całą długość fryzury, a nawet na skórę głowy. Tłusta warstwa tworzy łuskę ochronną, przez co włos jest dociążony, nie puszy się i łatwiej uchronić go przed negatywnym wpływem środowiska.

Gościem #dziejesienazywo była trycholog Ewa Stencel, która podpowiadała, by od czasu do czasu zbadać również skórę głowy. Często to w niej leży przyczyna osłabionych włosów i nadmiernego przetłuszczania się kosmyków. Zobaczcie, co służy naszej fryzurze, a czego stanowczo unikać.

d3mmigm

Podziel się opinią

Share
d3mmigm
d3mmigm