Trwa ładowanie...

Nietypowe przesyłki pocztowe we Wrocławiu. W środku znajdowały się kury

W jednej z placówek pocztowych we Wrocławiu doszło do nietypowego znaleziska. Pracownicy poczty odkryli, że w nadanych paczkach znajdowały się zwierzęta.
Share
W paczkach znaleziono kury
W paczkach znaleziono kury Źródło: Forum
d3yr08b

Jak podaje "Fakt" do jednej z placówek pocztowych we Wrocławiu trafiły nietypowe paczki. W środku znajdowały się kury. Dziennik informuje o kilkuset ptakach. 30 z nich umarło w trakcie podróży, inne oddychały resztką sił. Kartony z martwymi ptakami trafiły do utylizacji, żywe odesłano do adresata. Jak na razie nie wiadomo, czy przesyłki były odpowiednio zabezpieczone na czas transportu. Opisywane zdarzenie ekspresowo zainteresowało obrońców praw zwierząt.

"Będziemy domagać się ścigania człowieka, który wysłał te paczki oraz pracownika poczty, który je przyjął, gdy były nadawane. Nie mamy wątpliwości, że doszło tu do znęcania się nad zwierzętami" – powiedziała "Faktowi" Anna Chrobot z ekostraży.

Zgodnie z prawem pocztowym istnieje możliwość przyjmowania, przemieszczania i doręczania paczek zawierających pszczoły oraz ptaki domowe i ozdobne. Warunkiem jest zabezpieczenie przesyłki tak, aby zagwarantować utrzymanie funkcji życiowych zwierząt. Pracownicy poczty nie mają wglądu do zawartości przesyłek. To do klienta należy podanie takich informacji pracownikom oraz odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie paczki. Należy również pamiętać, że przesyłka traktowana ze szczególną ostrożnością jest droższa od zwykłej.

d3yr08b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

d3yr08b

Podziel się opinią

Share
d3yr08b
d3yr08b