Niezwykłe znalezisko. Oto co odkryła wśród rzeczy babci

Na popularnej grupie na Facebooku jedna z użytkowniczek podzieliła się z internautami swoim znaleziskiem. Wśród domowych pamiątek znalazła dzienniczek szkolny swojej babci z lat 1923-1924. Kobieta zwróciła uwagę na jeden szczegół.

Internautka pokazała dzienniczek szkolny sprzed 100 lat
Internautka pokazała dzienniczek szkolny sprzed 100 lat
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | Adobe Stock, Przedwojenna Polska na fotografii

17.04.2023 | aktual.: 17.04.2023 22:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiątki sprzed lat mogą nas nieźle zaskoczyć. Tak było w przypadku internautki należącej do grupy "Przedwojenna Polska na fotografii", w której ludzie dzielą się swoimi znaleziskami. W publikowanych postach zwykle pojawiają się zdjęcia sprzed lat, dzięki którym możemy zobaczyć wycinek dawnego życia codziennego Polaków. Magdalena Hajduk natknęła się na dziennik sprzed 100 lat! Okazuje się, że pamięta on czasy, gdy babcia kobiety uczęszczała do szkoły. Internautka od razu podzieliła się pewnymi przemyśleniami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pokazała fragment dziennika. Jej komentarz od razu wywołał dyskusję

Magdalena Hajduk, która postanowiła pokazać swoje znalezisko, zwróciła uwagę na pewien widoczny zapis. Na fotografii widzimy pieczątkę "Kierowniczki Szkoły".

"Wyrywki z dzienniczka mojej babci Janiny. Rok szkolny 1923/1924. Feminatywy już wtedy w użyciu" - napisała kobieta.

Spostrzeżenie pani Magdy to kolejny dowód na to, że feminatywy nie są "wymysłem naszych czasów", a jedynie formą, która w pewnym momencie zniknęła z użycia. Internauci stwierdzili, że taki skarb w postaci dziennika jest godny pozazdroszczenia.

"Piękna pamiątka"; "Ale okaz!"; "Feminatywy były oczywistością w tamtych latach", "Bo feminatywy były bardzo popularne przed wojną. Ich zanik to lata powojenne i komuna. Kiedyś były powstanki i medycynierki. Wystarczy zerknąć do starego 'kurjera warszawskiego'" - przeczytamy wśród licznych komentarzy.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
historiazdjęciafeminatywy
Komentarze (4)