Najgorsze zachowanie w restauracji. Obrazisz kelnera

Najgorsze zachowanie w restauracji. Obrazisz kelnera

Nie każdy klient zostawia napiwek w restauracji
Nie każdy klient zostawia napiwek w restauracji
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Каtеryna Omelianchenko
29.02.2024 09:08, aktualizacja: 29.02.2024 11:13

Wiele osób zostawia napiwki dla kelnerów, choć nie w każdym kraju są obowiązkowe. Czasami jednak klienci zamiast gotówki zostawiają zupełnie inne "podziękowania". Niektóre z nich są wyjątkowo obraźliwe.

Napiwek dla kelnera to dodatkowe podziękowanie klienta za dobrą i miłą obsługę. W niektórych krajach lub restauracjach automatycznie jest doliczany do rachunku, w innych nie jest to obowiązkowe, choć mile widziane. Szczególnie jeśli pracownicy wypełnili prawidłowo swoje obowiązki.

Może się zdarzyć, że nie mamy gotówki, dlatego czasem warto zapytać, czy można doliczyć napiwek do płatności kartą. Okazuje się, że niektórzy klienci potrafią jednak zamiast pieniędzy, zostawić inne rzeczy. Nie zawsze miłe.

Nie dał napiwku. Obraził kelnerkę

Buzzfeed.com przygotowało listę najdziwniejszych "napiwków", jakimi podzielili się użytkownicy reddit.com. Jak podkreślono - tego typu zachowania są wręcz niedopuszczalne. Jeden z klientów nie zostawił kelnerce napiwku, jednak znalazł czas, by napisać obraźliwą wiadomość:

"Nie wystarczyło na napiwek. Niech Bóg cię błogosławi" - napisał. I dodał: "Fajne cycki".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Inny klient zostawił co prawda hojny napiwek w wysokości 1000 dolarów, choć sam zapłacił niewiele ponad sto, jednak okazało się, że dołączył do tego okropną notatkę:

"Piękne sutki, księżniczko. Skontaktuj się ze mną". Podał też swój adres e-mail.

Tego nie rób w restauracji. To zniewaga dla obsługi

Niektórzy zaokrąglają rachunek, a nadwyżka automatycznie staje się napiwkiem. Okazuje się jednak, że czasami tego typu zachowanie wcale nie będzie pozytywnie odebrane, szczególnie jeśli kwota jest groszowa. Tak zrobił jeden z klientów, który miał do zapłaty 17,64 dolarów, a opłatę zaokrąglił do 18. Napiwek wyniósł więc 0,36 centów.

Inny kelner podzielił się z kolei zaskakującą historią. Okazało się, że nie dostał napiwku od klientki, ponieważ nie złożył jej życzeń z okazji dnia matki. Warto podkreślić, że nie był synem wspomnianej kobiety.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (491)
Zobacz także