WP
Artykuł sponsorowany
uroda

Nocna detoksykacja skóry gwarancją jej odmłodzenia

Coraz częściej dolegliwości charakterystyczne dla cery trądzikowej nie mijają wraz z wiekiem dorastania. Choć trądzik u osób dorosłych nie przybiera zazwyczaj tak ciężkiej postaci, jak u nastolatków, to cera trądzikowa ma dosyć podobne wymagania: należy ją nawilżyć oraz zadbać o jej odpowiednie oczyszczanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nocna detoksykacja skóry gwarancją jej odmłodzenia
(Materiały prasowe)
WP

Cechy charakteryzujące cerę trądzikową

Cera trądzikowa bywa mylona z cerą tłustą ze względu na podobne cechy. W obydwu przypadkach skóra twarzy charakteryzuje się rozszerzonymi porami, oba rodzaje cery wymagają również regularnego matowienia, szczególnie w strefie T. Jeśli dodatkowo na twarzy pojawiają się wypryski, które długo się utrzymują, a ich pojawienie się nie jest efektem np. zmian hormonalnych związanych z cyklem menstruacyjnym, wówczas można stwierdzić, że cera jest trądzikowa. Taka cera wymaga nieco innej pielęgnacji niż cera tłusta. Najczęstsze błędy, jakie popełniają osoby o takiej cerze, to sięganie po kosmetyki wysuszające, jak choćby toniki z alkoholem, które mają oczyszczać rozszerzone pory skóry. Na działanie takiego kosmetyku skóra może zareagować nadmiernym wydzielaniem sebum, co prowadzi do powstawania kolejnych zmian ropnych. Dlatego tak ważny staje się dobór odpowiednich kosmetyków, które oczyszczą ją, zapewniając jednocześnie odpowiednie nawilżenie.

Detoksykująca kuracja nocna

WP

Kosmetykiem, po który warto sięgać planując pielęgnację cery trądzikowej, jest Vichy Normaderm krem na noc o działaniu detoksykującym. Silnie działający krem na niedoskonałości stosuje się w nocy, aby w ten sposób zintensyfikować działanie kuracji przeciwtrądzikowej. Jeśli organizm ma problem z odpowiednim złuszczaniem naskórka, który zatyka ujścia gruczołów łojowych, wówczas dochodzi do powstawania zmian trądzikowych. Cera trądzikowa ma również nieco ziemisty koloryt. Ma to związek z gromadzeniem się na jej powierzchni różnego rodzaju zanieczyszczeń. Przy cerze tłustej i mieszanej na nadmierne przetłuszczanie narażone są zwłaszcza okolice brody, nosa oraz czoło. Cerę trądzikową należy pielęgnować kompleksowo, wybierając odpowiednie kosmetyki na dzień oraz uzupełniając pielęgnację o Vichy Normaderm detoksykujący krem na noc, który zwalcza główne problemy cery trądzikowej podczas nocnej regeneracji organizmu.

Kompleksowość działania

O skuteczności kremu Vichy na trądzik przesądza dobór składników, które pomagają leczyć zmiany trądzikowe przy różnych rodzajach cery. Przy cerze wrażliwej ze skłonnością do zanieczyszczania oprócz intensywnego oczyszczania wskazane jest również stosowanie silnie działających składników nawilżających. Krem Vichy jest kremem oczyszczającym i detoksykującym. Wykorzystany w nim kwas acetylosalicylowy odpowiada za normalizację pracy gruczołów łojowych, przez co rozszerzone pory stają się mniej widoczne. Jednocześnie Vichy Normaderm to połączenie działania perlitu i pudru matującego przez co oczyszcza cerę i lekko ją matuje. Jego lekka konsystencja pomaga również w utrzymaniu idealnego nawilżenia, wskazanego przy cerze trądzikowej.
Trądzik u osób dorosłych może się pojawić na skutek zmian hormonalnych czy jako efekt życia w stresie. Niewłaściwa pielęgnacja zmian trądzikowych może w skrajnych przypadkach doprowadzić do powstawania nieestetycznych przebarwień, a nawet blizn, których wyleczenie wiąże się z koniecznością przeprowadzania skomplikowanych kuracji. Jednak leczenie zmian trądzikowych u osób dorosłych oznacza konieczność sięgania po kosmetyki, które różnią się od kosmetyków przeznaczonych do cery trądzikowej nastolatków. Warto również pamiętać, że efekty kompleksowej kuracji detoksykującej przy cerze trądzikowej będą widoczne po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP