Blisko ludziNowe wieści o stanie córki Ewy Błaszczyk. Pojawiło się "światełko w tunelu"

Nowe wieści o stanie córki Ewy Błaszczyk. Pojawiło się "światełko w tunelu"

Ewa Błaszczyk walczy o wybudzenie się córki ze śpiączki
Ewa Błaszczyk walczy o wybudzenie się córki ze śpiączki
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

27.10.2021 17:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Błaszczyk w ostatniej rozmowie z "Super Expressem" przekazała nowe informacje o stanie zdrowia jej córki. Czy Ola Janczarska ma szansę przebudzić się ze śpiączki?

Czasem do tragedii potrzeba naprawdę niewiele. Tak było w przypadku nieszczęśliwego wypadku Oli Janczarskiej, córki Ewy Błaszczyk i zmarłego w 2000 r. Jacka Janczarskiego. Ola zakrztusiła się tabletką i znalazła się w śpiączce. Tragediom (zarówno zakrztuszenie córki, jak i śmierć męża aktorki wydarzyły się praktycznie w tym samym czasie) Ewa Błaszczyk musiała stawić czoło sama. Od tamtego czasu gwiazda dzień w dzień walczy o ty, by córka odzyskała przytomność.

Córka Ewy Błaszczyk wciąż jest w śpiączce. Pojawiła się nowa nadzieja?

Aktorka dla "Super Expressu" opowiedziała o tym, że stan Oli wciąż się polepsza. Niestety lekarze zrobili już wszystko, co można, by proces zdrowienia jeszcze bardziej przyspieszyć.

- Właściwie już wykorzystaliśmy wszystkie możliwości. Ona się oczywiście poprawia, bo cały czas pracujemy ciężko z całym teamem i wykorzystujemy stymulator w przedłużonym rdzeniu tylnego sznura - tłumaczyła Ewa Błaszczyk.

Szukanie coraz to nowszych sposobów na wybudzenie Oli wciąż jednak trwa. Ani gwiazda ani sztab lekarzy nie zamierzają się poddawać i wciąż sprawdzają kolejne rozwiązania.

- W tej chwili genetyka i komórka macierzysta neuralna to jest coś takiego, nad czym zaczęliśmy pracę i będziemy szukać grantów po całym świecie. To jest takie światełko w tunelu - dodała Błaszczyk.

Ewa Błaszczyk robi wszystko, co w jej mocy

Walka o wybudzenie Oli ze śpiączki trwa od lat. Błaszczyk ze wzruszeniem wspominała w rozmowie z "Urodą Życia", że dokładnie pamięta ostatnie słowa córki przed zapadnięciem w śpiączkę.

- Gdy lekarze sprawdzali, jak jest z tym obrzękiem mózgu, to Ola wtedy krzyczała: "Mama!", ale później już nigdy nic nie powiedziała - dodała Pani Ewa.

Aktorka w tym czasie założyła fundację "Akogo?", której celem jest pomaganie rodzicom dzieci, które są w śpiączce. Potem gwiazda zaangażowała się w powstanie kliniki "Budzik", która zajmuje się leczeniem najmłodszych po ciężkich udarach mózgu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także