Blisko ludzi„O kobietach intymnie” - zapraszamy na debatę

„O kobietach intymnie” - zapraszamy na debatę

„O kobietach intymnie” - zapraszamy na debatę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.10.2011 15:08, aktualizacja: 06.02.2012 16:06

Każdego dnia na raka szyjki macicy (RSM) umiera w Polsce 5 kobiet, a 10 dowiaduje się, że są chore. Tymczasem rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce - na chorobę tę zapada 1 na 12 kobiet.

Każdego dnia na raka szyjki macicy (RSM) umiera w Polsce 5 kobiet, a 10 dowiaduje się, że są chore. Tymczasem rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce - na chorobę tę zapada 1 na 12 kobiet. Pomimo wielu kampanii społecznych i akcji edukacyjnych, świadomość społeczna problemu nowotworów kobiecych w Polsce jest nadal niska.

Dlatego też, w dniu 21 października w Velvet Bar w Multikinie, CH Złote Tarasy, odbędzie się Debata Kobiet „O kobietach intymnie”, organizowana przez Ogólnopolską Organizację na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy – Kwiat Kobiecości oraz firmę Philips wraz z Partnerami. Debata ma celu zwrócenie uwagi na zdrowie intymne kobiet, w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów. Podejmiemy także temat aspektów psychologicznych kobiet podczas walki z nowotworem, jak i po jej zakończeniu.

W debacie udział wezmą eksperci: pani Dagmara Mokwa - Zastępca Kierownika Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego, dr Jacek Tulimowski, ginekolog- położnik, dr Małgorzata Rekosz – cytolog z Centrum Onkologii, dr Janusz Meder z Polskiej Unii Onkologii, pani Barbara Jobda – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych oraz mgr Mariola Kosowicz – psychoonkolog Centrum Onkologii w Warszawie.

Swoją obecność na debacie potwierdziły także Agnieszka Popielewicz, Marzena Sienkiewicz oraz Anna Wendzikowska, które wezmą aktywny udział w dyskusji.

Debatę umilą znani artyści: Teatr Tańca Anny Piotrowskiej, Olga Bończyk, Aleksandra Mikołajczak oraz Anna Świątczak. Całość poprowadzi Jolanta Fajkowska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie!

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także