GwiazdyOd pracy na targu po światowe wybiegi. Tak wyglądały początki kariery Natalii Vodianovej

Od pracy na targu po światowe wybiegi. Tak wyglądały początki kariery Natalii Vodianovej

Od pracy na targu po światowe wybiegi. Tak wyglądały początki kariery Natalii Vodianovej
Od pracy na targu po światowe wybiegi. Tak wyglądały początki kariery Natalii Vodianovej
Źródło zdjęć: © Instagram | natasupernova

14.07.2022 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W świecie mody jest nazywana "rosyjskim kopciuszkiem". Mało kto jednak wie, że zanim rozpoczęła swoją światową karierę na wybiegach, jako nastolatka sprzedawała owoce i warzywa na targu, by wspomóc swoją mamę finansowo. Dziś każdy zna jej nazwisko, bo Natalia Vodianova to marka sama w sobie.

Ojciec Natalii Vodianovej zostawił jej matkę z dwójką dzieci, kiedy jej siostra, Oksana, urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Vodianova już jako 11-latka musiała podjąć pracę i wspomagać mamę finansowo, sprzedając owoce i warzywa na targu. Aby to robić, często rezygnowała z zajęć w szkole. W międzyczasie opiekowała się siostrą.

Historia kariery Natalii Vodianovej

Rodzina Natalii Vodianovej żyła bardzo skromnie. Razem z matką i siostrą przyszła supermodelka mieszkała w Niżnym Nowogrodzie w Rosji, gdzie się urodziła. Jej dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych nie tylko ze względu na trudną sytuację finansową, ale i przez kolejnego partnera matki, który źle traktował Natalię i jej siostrę.

Kiedy Vodianova miała 16 lat, jej matka zapisała ją do szkoły modelek - wiedząc, że córka ma spore predyspozycje do tego zawodu. To tam została zauważona przez jednego z agentów z Paryża, który postawił jej warunek - zabierze ją ze sobą do stolicy Francji, jeżeli w trzy miesiące nauczy się języka angielskiego. Vodianova stwierdziła, że nie ma nic do stracenia. Od zawsze lubiła wyzwania, więc i tego od razu się podjęła.

Nastoletnia Rosjanka stała się w Paryżu istnym objawieniem. Najpierw zainteresował się nią dom mody Gucci, który zatrudnił ją do swojej kampanii perfum. Potem poszło już z górki. Kolejne pokazy, wybiegi i sesje zdjęciowe. Do dziś Vodianova wystąpiła na kilkudziesięciu okładkach "Vogue'a", w tym edycji francuskiej, rosyjskiej czy polskiej.

Zobacz także: Modeling mają we krwi

Natalia Vodianova: Nie tylko modelka

Za pierwsze pieniądze z pracy modelki Natalia Vodianova kupiła mamie i siostrze dom w rodzinnym mieście. Wykupiła także Oksanie stałą opiekę medyczną, aby odciążyć w tym swoją matkę. Ze względu na to, co przeszła w dzieciństwie (jak również przez wzgląd na chorobę siostry), założyła Fundację Naked Heart, która zbiera pieniądze na programy edukacyjne dla szkół w Rosji, aby lepiej radziły sobie z dziećmi z niepełnosprawnościami.

W 2002 roku Natalia Vodianova poślubiła brytyjskiego magnata nieruchomości Justina Portmana, z którym doczekała się trójki dzieci: synów Lucasa Alexandra i Victora oraz córki Nevy. Cztery lata po narodzinach dziewczynki para podjęła decyzję o separacji, a następnie - rozwodzie. Powodem miało być uzależnienie Justina Portmana od alkoholu.

Aktualnie modelka jest związana z biznesmenem Antoinem Arnaultem, za którego wyszła za mąż we wrześniu 2020 roku, podczas skromnej uroczystości. Para ma dwóch synów: Maxima i Romana. Vodianova, mimo posiadania mediów społecznościowych, chroni prywatności swojej i swojej rodziny. Rzadko kiedy wspomina o niej w wywiadach.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także