Blisko ludziOdebrano matce dwoje dzieci. Wszystko przez to, że są otyłe

Odebrano matce dwoje dzieci. Wszystko przez to, że są otyłe

Odebrano matce dzieci, ponieważ były otyłe
Odebrano matce dzieci, ponieważ były otyłe
Źródło zdjęć: © Getty Images
12.03.2021 20:45

Kobiecie z Sussex odebrano dwoje dzieci, ponieważ nie zaszczepiła w nich zdrowych nawyków żywieniowych i dopuściła, by syn i córka zachorowali na otyłość.

W Wielkiej Brytanii zapadł wyrok, który może wzbudzać sporo kontrowersji. Sąd rodzinny w Sussex odebrał matce dwoje dzieci, które borykają się z nadwagą. Sędzia orzekła, że 17-latek i 13-latka muszą zamieszkać z rodziną zastępczą, ponieważ w przeciwnym razie, jak wynika z uzasadnienia, ich potrzeby zdrowotne nadal będą lekceważone i nastolatkowie wciąż będą przybierać na wadze. Taki wyrok ma być, zdaniem wymiaru sprawiedliwości, niezbędny, ale przede wszystkim odpowiedni dla dzieci.

Rodzeństwo podobno najbardziej przybrało na wadzę w czasie pandemii. Matka miała się tłumaczyć, że jej dzieci przytyły, ponieważ był lockdown, trzeba było zostać w domu, a siłownie przez wiele miesięcy były zamknięte.

Daily Mail przytacza słowa sędzi, która wydała wyrok w sprawie. "Zgadzam się z tym, że trudno jest zmuszać nastolatków do działania w określony sposób, ale oczywiście, gdyby zdrowe nawyki były zaszczepiane w dzieciach od najmłodszych lat, teraz nie trzeba byłoby stosować żadnego przymusu. Dzieci nie były konsekwentne w ćwiczeniach. Choć trwał lockdown, to można było ruszać się w domu" - powiedziała sędzia z sądu rodzinnego w Sussex.

Pracownicy socjalni z Sussex od ponad 10 lat interesowali się sytuacją matki i jej dwójki otyłych dzieci. W sądzie zeznali, że nastolatkowie byli zaniedbani z powodu złych warunków w domu, a także dlatego, że nie dostawali od mamy rad i wskazówek, jak prowadzić zdrowy styl życia. Przez otyłość rodzeństwo miało być prześladowane przez rówieśników w szkole. Jeden ze świadków w sprawie powiedział przed sądem, że widział w domu oskarżonej paczki chipsów, lody i gazowane napoje z cukrem.

„Matka zgadzała się, by dzieci podjadały słone przekąski i lody i lodów, co nie jest dla dzieci dobrym wzorcem. Kobiecie nie udało jej się zaszczepić dzieciom nawyków zdrowego odżywiania, ćwiczeń i dbania o siebie. Nie przypisuję matce winy moralnej, moją decyzją kierowała troska o zdrowie dzieci. Zdaję sobie sprawę, że jest to poważny, zmieniający życie wyrok, z którym wiele osób może się nie zgodzić, uznając, że kwestie otyłości są kwestiami wyboru i stylu życia" - przytacza słowa sędzi portal Daily Mail.

Źródło artykułu:WP Kobieta