ModaOdpowiednio dobrany stanik - o czym pamiętać?

Odpowiednio dobrany stanik - o czym pamiętać?

Odpowiednio dobrany stanik - o czym pamiętać?

16.08.2019 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ma złych biustów, są tylko źle dobrane staniki. Wychodząc z tego założenia podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie biustonosza, żeby więcej nie mieć z nim problemów.

Dobrze dobrany stanik to...

Naczelna zasada jest taka, że w dobrze dobranym staniku piersi są od siebie oddzielone. Każda z nich mieści się w całości w miseczce, a zatem miseczki muszą być wystarczająco głębokie. W przeciwnym razie piersi będą szukały drogi na zewnątrz i prędzej, czy później ją znajdą.

Jeśli chodzi o fiszbiny, mitem jest, że zawsze powinny celować w środek pachy. Ponieważ piersi kobiet są różne, także ich nasady kończą się w różnych miejscach. Dlatego trzeba raczej zwrócić uwagę, by fiszbina nie leżała na piersi, ani nie wystawała daleko poza nią. Najlepiej jest, gdy fiszbina okala całą pierś i leży dokładnie w jej nasadzie. Dopuścić można niewielką różnicę, nie więcej niż 0,5 cm. Już różnica jednego centymetra wskazuje na źle dobraną miseczkę (zbyt dużą lub zbyt małą) i wtedy należy rozmiar skorygować.

Jaki rozmiar?

Na rozmiar biustonosza składają się litery i liczby, np. 75B - 75 wskazuje na obwód, litera na miseczkę. Istnieje kilka różnych systemów rozmiarowych. W naszej części świata najczęściej posługujemy się tym europejskim (EU) lub brytyjskim (UK). Bardzo ważne jest to, jak się mierzymy. Centymetrem mierzymy obwód pod biustem na wydechu, a następnie obwód w biuście. Różnica między nimi wskaże nam rozmiar miseczki.

W systemie EU miseczki oznaczone są kolejnymi literami alfabetu. W systemie UK używane są również podwójne litery, np. FF. Pojedyncze oznaczenia mają w tym systemie jedynie miski A, B, C i E. Nie użyta została w ogóle litera I. Oznaczenia podwójne to DD, FF, GG, HH, JJ, KK nie są, jak się czasem błędnie sądzi, rozmiarami "połówkowymi". Miseczki z podwójnymi oznaczeniami są większe od oznaczonych pojedynczą literą. Jedynym wyjątkiem są miseczki AA (mniejsze od A) i AAA (mniejsze od AA).

Obraz

Rozmiar to nie wszystko

Rozmiar to jednak dopiero początek. Bardzo ważne jest jaki krój biustonosza wybierzemy, z jakiego materiału będzie uszyty, jak bardzo będzie elastyczny, jak głebokie będzie miał miseczki, itd. Może się okazać, że nawet spośród biustonoszy jednej firmy najbardziej pasować będą nam te w różnych rozmiarach, w zależności od modelu. Warto więc na zakupy poświęcić trochę czasu, przymierzyć kilka modeli, poruszać się w nich, zobaczyć jak wyglądają pod bluzką.

Najważniejsze, żebyśmy dobrze się czuły. Co więcej, pamiętajmy, że rozmiar z czasem może się zmienić. Zmiany wagi ciała, zmiany hormoralne, czy nawet dłuższa choroba mogą wpływać na rozmiar piersi. Zaleca się sprawdzanie swojego rozmiaru co sześć do dziewięciu miesięcy.

Więcej wskazówek oraz najczęściej popełniane błędy znajdziesz w Przewodniku Ubraniowym na ShopAlike.pl.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)