Trwa ładowanie...

Ogłoszenie starszego pana z Gdańska poruszyło ludzi. Zgubił aparat i oferuje niebagatelną nagrodę

Ogłoszeń dotyczących zgubionych przedmiotów są setki każdego dnia. Czasem pojawia się jednak takie, które robi wrażenie na internautach i dlatego promują je w mediach społecznościowych, które mają większy zasięg niż kartka naklejona na przystanku. Prośba napisana ręką starszego pana wzruszyła wszystkich.

Share
Ogłoszenie starszego pana z Gdańska poruszyło ludzi. Zgubił aparat i oferuje niebagatelną nagrodę
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
dxtz6hx

"Dnia 29 maja około godziny 14 robiąc zdjęcie budynku nr. 40 przy ul. Sandomierskiej, gdzie mieszkałem w roku 1962, pozostawiłem gdzieś tam w pobliżu tego domu aparat fotograficzny w futerale typu Pentacon (na klisze), którym posługiwałem się od 57 lat”.

Takie ogłoszenie pojawiło się w Gdańsku. Napisał je starszy pan, a wzruszające jest w jego słowach zarówno to, jak bardzo przywiązany jest do sprzętu, którego nie zmienił od blisko sześćdziesięciu lat, jak i to, że pomimo upływu czasu stara się tak aktywnie żyć. Robienie zdjęć, wycieczki rowerowe, kursy (na które jak sie dowiedzieliśmy uczęszcza chętnie), to zdecydowanie zachowania warte promowania wśród osób w podeszłym wieku.

Poruszający był jego apel, jak i propozycja, w jaki sposób wynagrodzić uczciwego znalazcę. "Znalazcy tej mojej najstarszej pamiątki od czasu podjęcia pierwszej pracy zawodowej wynagrodzę a nawet go podaruję, by cieszyć się, że istnieje i jest w dobrych rękach”.
To urocze, że mężczyźnie tak naprawdę zależy nie na tym, by sprzęt trafił do niego z powrotem, ale raczej o to, by ktoś go odnalazł.

dxtz6hx

Zadzwoniliśmy do pana Kowalskiego, by zapytać, czy jest już jakiś odzew na jego ogłoszenie. Niestety nadal nie ma wieści o zgubie, na którą niecierpliwie oczekuje, pobierając właśnie lekcje w ramach kursu komputerowego dla seniorów. Nadal wierzy jednak w to, że uda się odnaleźć aparat. Postarajmy się mu pomóc. Jeżeli ktoś ma informacje na temat zgubionego aparatu, niech skontaktuje się z panem Erykiem pod numerem: 664- 453-921.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxtz6hx

Podziel się opinią

Share
dxtz6hx
dxtz6hx