Ogniste znaki zodiaku. Poznaj szczegółowe cechy charakteru osób spod tych znaków

Ogniste znaki zodiaku. Poznaj szczegółowe cechy charakteru osób spod tych znaków
Źródło zdjęć: © Getty Images

13.05.2020 13:08, aktual.: 14.05.2020 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularne dwanaście znaków zodiaków jest podzielonych na cztery żywioły. Wśród nich można wyróżnić m.in. ogniste znaki zodiaków, które wykazują charakterystyczne dla siebie cechy. Według astrologii, każdy żywioł wyróżnia się symboliką wpływającą na osobowość poszczególnych znaków. Czy jesteś osobą spod ognistego znaku zodiaku?

Ogniste znaki zodiaku są najczęściej aktywne i bardzo chętne do działania, ale z drugiej strony muszą być kontrolowane ze względu na swoją nieprzewidywalność. Tak naprawdę, wszystkie żywioły powinny współpracować ze sobą dla pełnej równowagi, co jednoznacznie świadczy o tym, że żaden z żywiołów nie może dominować nad innymi. Osoby spod ognistych znaków zodiaków są temperamentne, ale nie tylko. Poniżej znajdziesz kilka ciekawostek.

Znaki zodiaku i podział na podstawowe żywioły

Według astrologii zachodniej wyróżniamy cztery żywioły, które nazywane są także energiami życia. Do dzisiaj przetrwało w wielu rdzennych tradycjach święte koło utworzone z żywiołów, do których podporządkowano wszystkie znaki zodiaku. Już pierwsze wzmianki o żywiołach oraz o znakach astrologicznych pochodzą z początku naszej ery. Podział znaków na żywioły:

  • żywioł ziemi: Byk, Panna, Koziorożec;
  • żywioł wody: Rak, Skorpion, Ryby;
  • żywioł ognia: Baran, Lew, Strzelec;
  • żywioł powietrza: Bliźnięta, Waga, Wodnik.

Zobacz także: Słowiański horoskop

Ogniste znaki zodiaku – czym się charakteryzują?

Jak już wiesz ognistymi znakami zodiaku to Baran, Lew i Strzelec. Ich wspólnymi cechami są aktywność, inicjatywa, optymizm, entuzjazm, indywidualizm, ekstrawertyzm oraz chęć zwrócenia na siebie uwagi. Według astrologii, ogniste znaki zodiaku mogą czynić dobro, ale z drugiej strony są bardzo destrukcyjne. W końcu ogień jest nieprzewidywalnym żywiołem, który trudno ujarzmić. Wspomniane znaki zodiaku bywają niestabilne emocjonalnie, lecz przejawia się to jako silna namiętność. W pracy zawodowej mogą mieć problem z utrzymaniem równowagi i zarzucają niektóre projekty. Ogólnie rzecz biorąc, osoby spod ognistych znaków zodiaku są dynamiczne, bez wahania idą przed siebie i zawsze z ogromnym entuzjazmem podejmują inicjatywę. Mają silne poczucie własnej wartości oraz wierzą w swoje możliwości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także