Trwa ładowanie...

Olsztyn: Studentka medycyny wyzywała Ukrainkę. Sprawa trafiła do prokuratury

Studentka medycyny opublikowała nagranie w internecie, na którym obraża Ukrainkę, która zajęła jej miejsce w pociągu. Władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wydały oświadczenie w tej sprawie.

Share
Olsztyn: Studentka medycyny wyzywała Ukrainkę. Sprawa trafiła do prokuratury
Źródło: Umix/Wikipedia
d20y9oi

– Wczoraj ukraińska k...a jeb..a, tak zwana sprzątaczka, zajęła mi miejsce w pociągu i w ogóle zaje..., a cały przedział tak, że nikt nie mógł usiąść. A kupiła tylko jedno miejsce, a ja zapłaciłam za dwa miejsca, żeby mieć miejsce na nogi, bo mnie stać. I jak nie stać tych ukraińskich k...w na takie rzeczy, to niech nie jeżdżą – mówi studentka na zamieszczonym nagraniu.

– Nie dość, że była gruba, to jeszcze miała wielką walizkę i nic nie rozumiała (...) i mnie wku....ła. Powinnam iść do konduktora, ale jestem dobra dla zwierząt, ale nie dla takich, więc już następnym razem nie będę – dodaje.

Karygodne nagranie szybko rozprzestrzeniło się w internecie. Słowa przyszłej lekarki wywołały oburzenie, a sprawa została zgłoszona do prokuratury. Dziewczyna zamieściła kolejne wideo, na którym przeprasza za swoje zachowanie, tłumacząc, że to był żart i nigdy nie popierała dyskryminacji. – Przepraszam, nie myślałam, po prostu jestem głupia – wyjaśnia.

d20y9oi

Oświadczenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

"Odnosząc się do opublikowanej w sieci wypowiedzi jednej z naszych studentek, która w sposób skandaliczny odnosiła się do osób narodowości ukraińskiej, informujemy, że władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie niezwłocznie podjęły działania przewidziane przepisami prawa wobec autorki tej wypowiedzi, zawieszając ją w prawach studenta. Złożono także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, a w Uczelni wszczęto postępowanie dyscyplinarne" – czytamy na stronie internetowej UWM.

Władze uniwersytetu podkreśliły również nie ma u nich "miejsca na przejawy zachowań o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, czy okazujących pogardę względem osób innej płci, rasy, pochodzenia etnicznego, narodowości, religii, wyznania, światopoglądu, niepełnosprawności, wieku, orientacji seksualnej bądź gorzej sytuowanych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Małgorzata Socha

d20y9oi

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20y9oi
d20y9oi