Trwa ładowanie...

Jan R. uderzył ucznia w twarz. Prokuratura umorzyła postępowanie

Prokuratura Rejonowa w Głogowie umorzyła postępowanie w spawie naruszenie przez nauczyciela Jana R. nietykalności cielesnej ucznia. 16-latek został spoliczkowany przez pedagoga.

Jan R. uderzył ucznia w twarz. Prokuratura umorzyła postępowanieŹródło: Forum, fot: Anatol Chomicz
d2mxnec
d2mxnec

Zajście miało miejsce we wrześniu w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Według portalu "Głos Wojewódzki", 68-letni nauczyciel miał nie wytrzymać ciągłych wyzwisk, rzucanych przez nastolatka i pod wpływem emocji uderzył go w twarz. Następnego dnia, po powiadomieniu starosty, pedagog został zawieszony w prawach wykonywania zawodu, a do prokuratury zostało złożone zawiadomienie.

Jan R. miał ponad 48-letnie doświadczenie w nauczaniu. W mieście to on miał zyskać więcej sympatyków niż 16-latek, który został przez niego uderzony. Uczniowie mieli nawet zakładać grupy w mediach społecznościowych, w których go bronili, a w Głogowie zrobiono zdjęcia plakatów, na których widać napisy "Murem za P. Janem".

Prokuratura uznała, że nie ma intereu społecznego w ściganiu podejrzanego z urzędu i umorzyła sprawę. Oskar D. i jego pełnomocnicy nadal mogą skorzystać z oskarżenia prywatnego i z własnej inicjatywy zgłosić sprawę prokuraturze.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d2mxnec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mxnec