Trwa ładowanie...
dt55a4l

Opluł nastoletnią muzułmankę. Teraz musi ponieść karę

W Lublinie Sąd Rejonowy skazał 42-letniego Mirosława P. za znieważenie młodej muzułmanki z Niemiec. Mężczyzna przyznał się do winy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opluł nastoletnią muzułmankę. Teraz musi ponieść karę
Opluł nastoletnią muzułmankę. Teraz musi ponieść karę (123RF)
dt55a4l

W czerwcu ubiegłego roku Mariusz P. znieważył nastoletnią muzułmankę. W centrum w Lublinie mężczyzna opluł dziewczynę, która była uczestniczką wycieczki z Niemiec. Teraz zapadł wyrok w tej sprawie.

Mirosław P. przyznał się do zarzuconego czynu i złożył wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzenia procesu. Sędzia Marcin Mietlicki w uzasadnieniu wyroku powiedział: "Sąd przychylił się do tego wniosku, uznając, że jest adekwatny do zawinienia i stopnia szkodliwości społecznej czynu".

Jak podaje dziennik.pl, Mariusz P. za popełnienie przestępstwa z tzw. nienawiści rasowej, został skazany na karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Sad wymierzył oskarżonemu także grzywnę w wysokości 1,5 tys. zł oraz nawiązkę na rzecz pokrzywdzonej w takiej samej wysokości. Nakazał mu także pisemne przeproszenie pokrzywdzonej w ciągu miesiąca od uprawomocnienia się wyroku.

dt55a4l

Ogłoszony w czwartek wyrok sądu nie jest prawomocny. Oskarżonego nie było na jego ogłoszeniu.

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt55a4l

Podziel się opinią

Share

dt55a4l

dt55a4l