Oprawa muzyczna, która doda ceremonii niezwykłego klimatu - jak ją znaleźć?
Oprawa muzyczna w dniu ślubu, niezależnie od tego czy wybierzecie ceremonię w kościele czy uroczystość w Urzędzie Stanu Cywilnego, to bardzo istotny element, który warto dokładnie przemyśleć. Idealnie dobrana muzyka, towarzysząca parze młodej w tym wyjątkowym dniu, stanowi klucz do stworzenia pięknej i wzruszającej uroczystości.
26.02.2020 | aktual.: 03.06.2020 10:31
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Artykuł sponsorowany
Obecnie narzeczeni mogą wybierać spośród wielu form artystycznych, jakie na ślub oferują zespoły, soliści czy instrumentaliści. Na co się zdecydować, aby oprawa muzyczna pasowała do rodzaju ceremonii, jaką wybraliście, a jednocześnie stanowiła wspaniałe tło dla uroczystości? Poniżej kilka propozycji, które możecie wziąć pod uwagę, planując muzyczną aranżację własnego ślubu.
Solista
Marzycie o pięknej i nastrojowej oprawie muzycznej? Doskonałym rozwiązaniem będzie wybór solisty, bądź solistki. Klasyczne aranżacje lub nowoczesne utwory, wykonane z lekko jazzowym akcentem świetnie sprawdzą się zarówno na ceremonii w kościele, jak i uroczystości w urzędzie. Jeśli otrzymacie zgodę od kapłana na wykonanie utworów muzyki rozrywkowej (np. przed rozpoczęciem lub po zakończeniu mszy), możecie śmiało skorzystać z takiej okazji. Niewątpliwie jednak niezmiennym zainteresowaniem, szczególnie podczas ślubów kościelnych, cieszą się klasyczne dzieła, takie jak: Ave Maria J.S. Bacha czy F. Schuberta, marsze weselne Wagnera i Mendelssohna, ale także Misja E. Morricone czy Hallelujah E. Cohen’a.
Możecie postawić na instrumentalistę, który wykona dla was wyjątkowe aranżacje na skrzypcach czy gitarze. Klasyczne utwory, ze względu na obowiązujące kanony, świetnie sprawdzą się w kościele, z kolei podczas ceremonii cywilnej możliwości repertuarowych jest zdecydowanie więcej. Możecie wykorzystać zarówno światowe klasyki, jak i cały wachlarz romantycznych ballad muzyki rozrywkowej. All of me Johna Legenda czy Can you feel the love tonight Eltona Johna to perfekcyjne tło oprawy uroczystości w plenerze czy urzędzie.
Kwartet smyczkowy
Idealne rozwiązanie dla wielbicieli klasyki i tradycyjnych brzmień, które sprawdzi się zarówno podczas ceremonii kościelnej, jak i cywilnej. Taki ponadczasowy występ, to świetna alternatywa dla wszelkich form śpiewanych, wcale nie mniej bogata i nastrojowa. Skrzypce, altówka, wiolonczela czy kontrabas - harmonijne połączenie tych instrumentów z pewnością nada waszej ceremonii niespotykanego wyrazu. Oprócz kwartetów smyczkowych Mozarta czy Ravela, podczas uroczystości w plenerze lub urzędzie mogą pojawić się na przykład utwory muzyki filmowej (ścieżki dźwiękowe z Ojca Chrzestnego, Króla Lwa czy Forresta Gumpa), ale także piosenki musicalowe.
Duet
Podczas mszy ślubnej wspaniale sprawdzi się także duet. Połączenie fortepianu, gitary czy skrzypiec ze śpiewem, stanowi doskonałe tło na wejście do kościoła panny młodej prowadzonej przez ojca, ale nie tylko. Moment Ofiarowania czy Komunii to również dobry czas na występ zaproszonych muzyków. Podniosły charakter pozwoli zapewnić również duet ze skrzypcami, fletem i harfą. Możliwości, aby wprowadzić wszystkich zebranych gości w niezwykły klimat uroczystości jest naprawdę sporo. Oczywiście duet może pojawić się także na urzędowych zaślubinach. Tylko od waszych gustów muzycznych zależy, jaki rodzaj oprawy ślubnej wybierzecie.
Chór
Jeśli zależy wam na mocniejszym akcencie, możecie pomyśleć o chóralnej oprawie uroczystości. W kościele znacznie lepiej sprawdzą się klasyczne aranżacje, jednak jeśli planujecie uroczystość zaślubin w plenerze lub urzędzie, możecie sprawdzić także portfolio chórów gospel, które z pewnością uświetnią swoim występem waszą ceremonię. Pamiętajcie także, aby zapewnić im miejsce podczas uroczystości, aby byli widoczni dla przybyłych gości.
Gdzie szukać artystów, którzy pomogą uświetnić waszą ceremonię zaślubin? Doskonałym rozwiązaniem będzie katalog firm Weselezklasa.pl, w którym znajdziecie oferty oprawy muzycznej ślubu w poszczególnych województwach.
Artykuł sponsorowany