Trwa ładowanie...
elizabeth banks

Oscary 2020. Elizabeth Banks w samej sukni z 2004 r. "Jeśli pasuje, to czemu nie?"

Aktorka i reżyserka chciała "uświadomić światu wagę zrównoważonego rozwoju w modzie i konsumpcji".

Share
Oscary 2020. Elizabeth Banks w  samej sukni z 2004 r. "Jeśli pasuje, to czemu nie?"
Źródło: Getty Images
dw667zz

Na pooscarowej imprezie magazynu "Vanity Fair" w 2004 roku Banks miała na sobie czerwoną suknię Badgley Mischka. 16 lat później, zamiast wybierać nową sukienkę na to samo wydarzenie, Banks zdecydowała się poprosić swoich stylistów, Wendy i Nicole Ferreirę o przerobienie swojej starej sukni. A to w ramach promowania zrównoważonego rozwoju w modzie.

Elizabeth Banks w tej samej sukni na Oscarach 2020

"Jest wspaniały i pasuje ... więc dlaczego nie założyć jej ponownie?!” - zapytała Banks na Instagramie. "Dumnie noszę moją sukienkę od Badgley Mischka, którą po raz pierwszy nosiłam na imprezie Vanity Fair w 2004 r. Zrobiłam to, aby zwiększyć globalną świadomość znaczenia zrównoważonego rozwoju w modzie i konsumpcji w związku ze zmianami klimatu, nadmierną produkcją, zanieczyszczeniem oceanów i pracą kobiet".

Banks powiedziała, że wymyśliła tę akcję z pomocą dwóch fundacji: RAD i Red Carpet Advocacy, zajmujących się pomaganiem aktorom w korzystaniu ze swojej obecności na czerwonym dywanie w celu nagłośnienia ważnych kwestii oraz New Standard Institute, którego celem jest uczynienie marek modowych bardziej zrównoważonymi.

Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dw667zz

Podziel się opinią

Share
dw667zz
dw667zz
Strona Główna WP