ModaOsiemnastka Moniki Jac Jagaciak

Osiemnastka Moniki Jac Jagaciak

Osiemnastka Moniki Jac Jagaciak
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

13.01.2012 10:59, aktual.: 13.01.2012 16:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy cztery lata temu jako czternastolatka została zaproszona na Australian Fashion Week wybuchł skandal. Za młoda i za chuda - krzyczały media oraz część projektantów. Wydawcy „Vogue'a” mieli nawet zagrozić, że jeśli Jagaciak pojawi się na wybiegu, zbojkotują imprezę. 15 stycznia Monika Jac Jagaciak kończy osiemnaście lat i jest jedną z najlepszych i najbardziej obiecujących topmodelek na świecie.

Gdy cztery lata temu jako czternastolatka została zaproszona na Australian Fashion Week wybuchł skandal. Za młoda i za chuda – krzyczały media oraz część projektantów. Wydawcy „Vogue'a” mieli nawet zagrozić, że jeśli Jagaciak pojawi się na wybiegu, zbojkotują imprezę. 15 stycznia Monika Jac Jagaciak kończy osiemnaście lat i jest jedną z najlepszych i najbardziej obiecujących topmodelek na świecie.

Urodziła się w Poznaniu i już jako trzynastolatka podjęła pierwszą pracę w agencji modelek Gaga. Jednym z pierwszych zleceń była sesja w magazynie „Metropolia”. Wkrótce jej kariera nabrała zawrotnego tempa. Dziś Monika Jagaciak, nazywana w świecie mody Jac, ma za sobą pokazy u najbardziej prestiżowych projektantów. Pojawiła się na wybiegach między innymi u Armaniego, Alexandra Wanga, Chanel czy Calvina Kleina, z którym w kampanii jesień/zima 2009 podpisała kontrakt na wyłączność, co jest dla modelki dużym wyróżnieniem. W tym samym roku pojawiła się na trzynastu okładkach magazynów modowych na całym świecie.

W rankingu portalu models.com zajmuje ósme miejsce, wyprzedzając rówieśniczkę Zuzannę Bijoch, a także starsze koleżanki Kasię Struss i Magdalenę Frąckowiak. Jeśli chodzi o Polki, Jagaciak ustępuje miejsca tylko Anji Rubik, która znalazła się w pierwszej trójce.

Mimo tak kontrowersyjnych początków i wciąż bardzo młodego wieku Monika Jagaciak zdaje się doskonale kontrolować swoją karierę. W wywiadach mówi, że w utrzymaniu równowagi pomaga częsty kontakt z rodziną i nierezygnowanie z własnej osobowości, często nawet wbrew oczekiwaniom świata mody. I rzeczywiście, w branży znana jest nie tylko z pięknej twarzy i perfekcyjnych proporcji ciała, ale również ze zdecydowanego kroku i nawet jeśli zdarzy jej się upaść na wybiegu (stało się tak na pokazie Herve Legera), jak każda zawodowa modelka podnosi się i idzie dalej.

W tym sezonie JAC została m.in. twarzą kampanii Dior Cruise 2012 (zdjęcie powyżej). Będzie także firmować kolekcję wiosna/lato 2012 polskiej marki Simple. Zdjęcia do tej kampanii robił Marcin Tyszka. Kolekcja pojawi się w butikach już w połowie stycznia. Zobacz film pokazujący kulisy sesji:

Wbrew temu, co donosiło wiele polskich mediów, Jac nie pojawiła się jeszcze na okładce Vogue'a! Wiemy zatem, jakie życzenia składać modelce z okazji osiemnastych urodzin!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także