Trwa ładowanie...
d4bz8wx

Oświetlenie łazienkowe LED – aranżacje

Oświetlenie w łazience odgrywa istotną rolę, ponieważ ułatwia codzienne korzystanie z pomieszczenia, a do tego buduje atmosferę. Poniżej kilka przykładowych aranżacji oświetlenia łazienkowego LED.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oświetlenie ledowe może sprawdzić się w całym domu, również w łazience
Oświetlenie ledowe może sprawdzić się w całym domu, również w łazience (Materiały prasowe)
d4bz8wx

Oświetlenie łazienkowe LED – oświetlenie punktowe

Oświetlenie ledowe to bardzo szeroka kategoria, w której znajdziemy diody i lampy LED w oprawach o przeróżnych kształtach i rozmiarach. W asortymencie sklepów z oświetleniem występują m.in. taśmy LED, lampy wiszące, panele podtynkowe czy oprawy natynkowe. Jedną z nowoczesnych propozycji aranżacyjnych jest zastosowanie w łazience minimalistycznego oświetlenia punktowego LED. Przykładem mogą być LED-y wyglądem przywodzące na myśl świetlne oczka, które oświetlą łazienkę z wysokości sufitu.

Punktowe oświetlenie LED sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach Pixabay.com
Punktowe oświetlenie LED sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach

Oprawy punktowe LED można wykorzystać również do oświetlenia lustra, szafek czy półek.

d4bz8wx

Oświetlenie łazienkowe LED – oryginalne podświetlenie lustra

Dobrze przemyślane oświetlenie przyda się szczególnie w strefie umywalki i lustra, gdzie wykonujemy codzienną toaletę. Standardowym rozwiązaniem mogą być lampy ścienne w formie kinkietów czy reflektorów, które równomiernie oświetlą przestrzeń wokół lustra i umywalki. Jeśli jednak zależy nam na nietypowej i oryginalnej aranżacji, warto zdecydować się na listwę LED montowaną przy górnej krawędzi lustra bądź też taśmę LED, którą poprowadzimy dookoła krawędzi lustra. Zadowalający efekt uzyskamy, jeśli odpowiednio dobierzemy barwę światła żarówek LED.

Shutterstock.com

Oświetlenie łazienkowe LED – podświetlenie wanny

Diody LED ze względu na swoją żywotność, wysoką sprawność i dostępność w różnych kolorach stosowane są jako oświetlenie dekoracyjne. W przypadku oświetlenia łazienkowego coraz popularniejszym wyborem są taśmy LED. Na uwagę zasługuje ich szerokie zastosowanie, ponieważ zamontujemy je m.in. w fugach podłogowych i ściennych, wzdłuż mebli, przy suficie podwieszanym czy pod wanną. Naszą propozycją aranżacyjną jest właśnie podświetlenie wanny diodami LED. Jeżeli zastosujemy oświetlenie LED o odpowiednim stopniu wodoodporności lub wybierzemy właściwy do łazienki profil LED, takie dekoracyjne źródło światła sprawdzi się również w kabinie prysznicowej.

Materiały prasowe

Oświetlenie łazienkowe LED – nowoczesne oświetlenie sufitu

W łazienkach można stworzyć oryginalne aranżacje oświetleniowe z wykorzystaniem taśm LED lub opraw podtynkowych, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji sufit podwieszany. We współczesnych łazienkach natkniemy się np. na dodatkowe wyspy w podwieszanym suficie o różnych kształtach, np. okrągłych czy prostokątnych, podświetlonych taśmami LED lub oświetleniem punktowym. W większych łazienkach ciekawą opcją mogą być wiszące lampy LED w stylu industrialny, vintage lub innym, ale odpowiadającym wystrojowi wnętrza.

Shutterstock.com

Efektownie będzie prezentował się też sufit stylizowany na rozgwieżdżone niebo – takie rozwiązanie sprawdzi się także w aranżacji oświetlenia sypialni. Warto łączyć różne koncepcje i eksperymentować z oświetleniem LED, co pozwoli na zbudowanie unikalnego nastroju w naszej łazience.

d4bz8wx

Podziel się opinią

Share

d4bz8wx

d4bz8wx