Trwa ładowanie...

Paski pielęgniarek. Ile naprawdę wynosi wynagrodzenie?

Strajk pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka trwa już od tygodnia, a kolejne rozmowy wciąż nie przynoszą porozumienia. Głównym postulatem są podwyżki płac. Ile wynoszą obecnie?

Paski pielęgniarek. Ile naprawdę wynosi wynagrodzenie?Źródło: Facebook.com
d1t3ouu
d1t3ouu

Płace w Centrum Zdrowia Dziecka, jednym z największych specjalistycznych szpitali dziecięcych w Polsce, i tak należą do najwyższych w skali kraju. Według dyrekcji ich pracownice zarabiają średnio 4900 zł brutto, czyli 3480 na rękę. Najmniej (2500 zł brutto) dostają pielęgniarki bez doświadczenia, jednak zdaniem rzeczniczki 74 proc. otrzymuje od 4000 do nawet 6000 zł brutto.
Paski z wynagrodzeniem pokazują jednak nieco inną rzeczywistość. Pielęgniarki od kilku dni ujawniają wysokość pensji w mediach społecznościowych. „Odczarujmy mit o dobrze zarabiających, ale roszczeniowych pielęgniarkach i pielęgniarzach” – piszą założyciele grupy Paski Pielegniarek na Facebooku.
Starsza położna z oddziału onkologii Centrum Zdrowia Dziecka, tytuł magistra, 15-letni staż pracy, specjalizacja, wynagrodzenie: 1570,44 zł netto.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Magister pielęgniarstwa, Wojskowy Instytut Medyczny, Oddział Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej, magister pielęgniarstwa z 4-letnim doświadczeniem, kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa ratunkowego, anestezjologicznego i intensywnej opieki, kursy specjalistyczne EKG, RKO oraz przetaczanie składników krwi, wynagrodzenie: 2433,00 zł netto.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Pielęgniarka, oddział intensywnej terapii i anestezjologii noworodków i dzieci, kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, kurs specjalistyczny RKO, EKG, przetaczania krwi i preparatów krwiopochodnych, wynagrodzenie: 1670,45 zł.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Pielęgniarka z 14-letnim stażem pracy w szpitalu powiatowym w oddziale chirurgii ogólnej z chirurgią onkologiczną i ortopedią: „Posiadam kursy kwalifikacyjne z pielęgniarstwa chirurgicznego (dodatek 50 zł brutto) i opieki długoterminowej, kurs specjalistyczny z RKO i leczenia ran (dodatek 20 zł brutto) oraz leczenia bólu ostrego, kurs przetaczania krwi i preparatów krwiopochodnych i kilka innych dokształcających. Podstawa wymiaru czasu pracy 1900 zł brutto, łącznie z dodatkami za kursy. Przesyłam również pasek ze słynną podwyżką 4x400, a raczej 239,91 netto jako dodatek do pensji.”

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

- Jeżeli zlekceważymy pielęgniarkę, zlekceważymy siebie, bo zabierzemy sobie możliwość tego, żeby ktoś nam pomógł, kiedy będziemy w potrzebie – mówiła niedawno Lucyna Dargiewicz, przewodnicząca OZZ Pielęgniarek i Położnych, w wywiadzie dla WP Kobieta.
Dodała także, że jeśli państwo nie przestanie poniżać tego zawodu, pielęgniarki wyjadą, a nowe roczniki trudno będzie zachęcić do podjęcia pracy pielęgniarki, co w oczywisty sposób uderzy w cały system opieki zdrowotnej.

Zobacz także: Oto jak naprawdę wygląda sytuacja polskich pielęgniarek

d1t3ouu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t3ouu