Trwa ładowanie...
d2hsgit

Patryk Vega otworzył fundację. Chce pomagać sierotom z Afryki i Polski

– Uświadomiłem sobie, że będzie to być może najbardziej wartościowa rzecz, jaką zrobię w swoim życiu – mówi Patryk Vega o swoim nowym projekcie: fundacji. Chce zbudować szpital dla sierot w Afryce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Vega ma fundację
Patryk Vega ma fundację (ONS.pl)
d2hsgit

Patryk Vega poinformował, że otworzył fundację, której celem jest pomoc sierotom w Tanzanii i Polsce. Na razie skupia się na tych pierwszych. Jakiś czas temu poznał Siostrę Rut z Domu Dobrego Samarytanina. Zakonnica opiekuje się dziećmi, mieszkańcami ośrodka dla psychicznie chorych.

Reżyser poruszony ich losem wybudował dla nich trzy domy. Teraz szuka środków na postawienie szpitala. – Powołałem do życia fundację, bo wiem, że wspólnymi siłami, jesteśmy w stanie zdziałać więcej – mówi. Patryk Vega podkreśla, że ten projekt może nadać sens jego życiu. Dodał również, że będzie pomagać nie tylko mieszkańcom Afryki, ale i dzieciom z Polski.

Fani reżysera w większości pochwalają jego działania. Pojawiły się jednak i bardzo nieprzyjemne komentarze, takie jak: "Najpierw pomóżcie Polakom, bez dachu nad głową. A tam w Afryce niech się więcej za przeproszeniem pie..olą. 1 mężczyzna - 5 żon, 20 dzieci. Nie żebym był rasistą, takie moje zdanie" albo "Ambasadorzy: Oświeciński, Stramowski i Dygant?".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hsgit

Podziel się opinią

Share
d2hsgit
d2hsgit