UrodaPaznokcie hybrydowe – wady i zalety, cena, jak usunąć lakier hybrydowy

Paznokcie hybrydowe – wady i zalety, cena, jak usunąć lakier hybrydowy

Chcąc uzyskać zdrowo i schludnie wyglądające paznokcie, można sięgnąć po lakier hybrydowy, który charakteryzuje się dużą trwałością i głębią barw. Jest alternatywą dla paznokci akrylowych i żelowych.

Paznokcie hybrydowe – wady i zalety, cena, jak usunąć lakier hybrydowy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Marlena Kostyńska

29.04.2017 | aktual.: 30.04.2017 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paznokcie hybrydowe – charakterystyka

Lakiery hybrydowe stanowią alternatywę dla paznokci akrylowych i żelowych. W pierwszej kolejności należy wiedzieć, że tak zwane „hybrydy” domyślnie nie służą do przedłużania paznokci – mogą pomóc je wydłużyć jedynie odrobinę – ale przede wszystkim do zabezpieczenia płytki paznokcia utwardzoną warstwą i uzyskania estetycznego wyglądu w sposób skuteczniejszy niż w przypadku zwyczajnego lakieru do paznokci.

Akryl to proszek, który po połączeniu ze specjalnym płynem (liquidem) twardnieje w ciągu kilku minut. Żel natomiast utwardza się przy użyciu lampy UV. Obie substancje można nakładać na przyklejane do płytki paznokci tipsy lub używać szablonu, który pomaga budować i wydłużać paznokieć po dodaniu odpowiedniej ilości używanego materiału.

Przygotowany w ten sposób paznokieć można spiłować tak, aby uzyskać pożądany kształt. W przeciwieństwie do akrylu i żelu, lakier hybrydowy nie jest substancją budującą, dlatego nie służy do przedłużania paznokci. Stosuje się go raczej jak zwykły lakier, przy czym utwardza się go lampą UV, by zachował trwałość. Istnieją też metody umożliwiające lekkie przedłużenie paznokcia pomalowanego lakierem hybrydowym.

Trwałość paznokci żelowych wynosi około 8 tygodni, akrylowych 5 tygodni, a manicure hybrydowy wytrzymuje 2-3 tygodnie.

Paznokcie hybrydowe - cena

Paznokcie hybrydowe można zrobić w gabinecie kosmetycznym albo w domu, przy pomocy zestawu do manicure hybrydowego, którego ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych (głównym wydatkiem jest tutaj lampa UV, której koszt ma znaczy wpływa na ostateczną cenę produktu). Jest to korzystna inwestycja, jeśli odpowiada nam ten typ manicure i chcemy go stosować regularnie, szczególnie że w gabinecie kosmetycznym zapłacimy nawet 100 złotych jednorazowo. Podobnie jest też z usuwaniem hybryd – mamy do wyboru kosmetyczkę lub domowe metody.

Jak usunąć paznokcie hybrydowe?

W domowym zaciszu można usunąć lakier hybrydowy przy użyciu acetonu lub specjalnego płynu do zmywania hybryd. Po uprzednim zabezpieczeniu skórek wybrany płyn nakłada się na wacik i przykłada do paznokcia. Musi on tam pozostać przez kilka-kilkanaście minut, dlatego nasączony wacik trzeba przymocować do paznokcia – służą do tego specjalne folie lub klipsy.

Można też użyć zwykłych wacików kosmetycznych i folii spożywczej. Gdy aceton lub płyn zadziała, pozostałości hybryd należy delikatnie zdjąć patyczkiem, spiłować pozostałości lakieru bazowego i oczyścić paznokieć cleanerem. W związku z tym, że aceton wysusza, można zastosować na płytkę paznokcia odżywkę. Umiejętne usunięcie lakieru hybrydowego nie powinno niszczyć paznokci.

Paznokcie hybrydowe – wady i zalety

Zalety paznokci hybrydowych:

  • wzmocnienie płytki paznokcia, odporność na uszkodzenia;
  • trwałość, brak odprysków i rys na lakierze;
  • połysk, naturalny wygląd;
  • przy prawidłowym wykonaniu i usunięciu hybrydy nie niszczą paznokci;
  • hybrydy ułatwiają zapuszczanie paznokci;
  • lakiery hybrydowe, w przeciwieństwie do zwykłych lakierów, nie zasychają w buteleczce.

Wady paznokci hybrydowych:

  • hybrydy i aceton mogą wysuszać i prowadzić do rozdwajania się paznokci. Problem ten pojawia się jednak głównie u osób ze słabymi, cienkimi i łamliwymi paznokciami albo w przypadku, gdy hybrydy zostaną nieodpowiednio nałożone lub usunięte;
  • zbyt długie noszenie hybryd (powyżej 2 tygodni) może przesuszać płytkę paznokcia;
  • niektóre osoby mogą być uczulone na pewne składniki obecne w lakierach hybrydowych;
  • mogą zdarzać się odpryski (szczególnie w wyniku niewłaściwego przygotowania paznokcia do nałożenia hybrydy);
  • jeżeli zdrapie się część lub całość hybrydy, można poważnie uszkodzić paznokieć;
  • osoby o słabszych paznokciach powinny robić przerwy od nakładania lakieru hybrydowego, żeby umożliwić płytce paznokcia regenerację.
Komentarze (3)